REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mniej znaczy więcej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 lut 2014 10:39
Mniej znaczy więcej
Mniej znaczy więcej
Mniej znaczy więcej
Mniej znaczy więcej
Mniej znaczy więcej
Mniej znaczy więcej
Mniej znaczy więcej

Pod koniec ubiegłego roku w Katowicach i Poznaniu pojawiły się salony młodej, polskiej marki - 4Faces. Ich wystrój znacznie różni się od sklepów sportowych obecnych na rynku.

REKLAMA

Projekty w Poznaniu i Katowicach są oparte o ten sam koncept, ale różnią się od siebie ze względu na zróżnicowaną powierzchnię salonów. Poznański lokal jest zdecydowanie mniejszy (400,6 mkw.) od katowickiego (849,65 mkw.), przez co jego oferta jest skromniejsza, nie ma tam np. sprzętu sportowego, takiego jak narty czy rowery. Brakuje też dostępu do wszystkich rozwiązań multimedialnych oraz usług – jak np. serwisu czy Body Center.

Minimalizm jest modny
Autorem projektu salonów 4Faces jest Karolina Magoń – architekt, pracująca w zespole firmy 4F. Inspirację czerpała z nowoczesnych projektów, prezentujących głównie architekturę minimalistyczną, realizowanych przez znane marki zagranicą.

Projekt opiera się na czystych, jasnych barwach, prostych, eleganckich formach oraz wysokiej jakości meblach i dekoracjach – w ograniczonej do niezbędnej ilości.

- Estetyka jest dla architekta elementem przewodnim, niestety tylko najlepsi potrafią połączyć ją z ergonomią i wygodą rozwiązań. Cenną myślą jest stwierdzenie ,,Less is more”, czyli ,,mniej znaczy więcej” - wyjaśnia Karolina Magoń. Jak dodaje, przestrzeń tworzona za pomocą architektury powinna być neutralna, opierająca się na uczciwości wobec materiału i strukturalnej jedności. - Należy trzymać się pewnych reguł, aby nie dopuścić do przerostu formy nad treścią, jest to bowiem architektura użytkowa i ma nie tylko pobudzać swoją formą, ale przede wszystkim im służyć – mówi.

Meble i bryły obecne w salonie są w wielu częściach pochyłe – to synteza ruchu, nawiązanie do nachylonej, sportowej sylwetki podczas biegu. Ostre kształty mają nadać energię i moc, zainspirować do ruchu, działania, sportu. - Sklep, z całą swoją przemyślaną 
i dynamiczną architekturą, ma być jasnym przekazem dla miłośników sportu – 4Faces profesjonalnie zajmuje się sportem! Sport to nasza wspólna pasja! – podkreśla Karolina Magoń.Jakość, przestronność, ergonomia
Meble w salonach 4Faces wykonane są z wysokiej jakości płyt – stanowiących połączenie białej, meblowej z imitującą jasne drewno o ciepłej barwie. Część mebli ma dodatki w postaci stali nierdzewnej, a te ważniejsze są lakierowane. - W salonie nowatorskim rozwiązaniem dla naszej firmy stały się tzw. Qubiki, czyli meble wielkogabarytowe, przestrzenne, wolnostojące. Kolejną nowością jest ogromna, pochylona szafa z obuwiem, stanowiąca istotny element architektoniczny. Element ten, mimo wielkości, utrzymany jest w sportowym i eleganckim stylu – dodaje Karolina Magoń.

Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY