REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Modernizacja budynków pomoże łódzkiej policji w zmianie wizerunku

  • Autor: PAP
  • 14 lip 2016 13:44
Modernizacja budynków pomoże łódzkiej policji w zmianie wizerunku
Tak wygląda modelowy komisariat od RWSL. Nowy komisariat przy ul. Sienkiewicza 28/30 w Łodzi powstaje według wytycznych pracowni RWSL fot. RWSL

Trzy budynki policji, w których mieści się m.in. komenda miejska oraz komisariat zostaną objęte rewitalizacją obszarową centrum Łodzi. Koszt modernizacji ma wynieść ok. 25 mln zł.

REKLAMA

Jak poinformowała w czwartek podczas konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska włączenie trzech nieruchomości służących policji do programu obszarowej rewitalizacji miasta, polegającej m.in. na kompleksowej renowacji kamienic oraz ulic w centrum Łodzi było możliwe dzięki podpisaniu trójstronnego porozumienia pomiędzy miastem, wojewodą łódzkim oraz Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi.

"Zmieniamy Łódź i bardzo cieszę się, że wspólnie z policją w projekt naszej rewitalizacji wpisaliśmy trzy należące do niej nieruchomości. Dzięki temu nie tylko te obiekty, ale także przestrzenie wokół nich zostaną zmodernizowane kompleksowo" - powiedziała.

Budynki wpisane do programu zlokalizowane są w ścisłym centrum. Gruntownej - zewnętrznej i wewnętrznej - renowacji zostaną poddane dwie nieruchomości przy ul. Sienkiewicza, w których obecnie funkcjonują m.in. komenda miejska, komisariat oraz budynek przy ul. Tuwima, gdzie mieści się wydział postępowania administracyjnego KWP.

Komendant wojewódzki policji insp. Andrzej Łapiński podkreślił, że rewitalizacja policyjnych pomieszczeń to także działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

"Wraz ze zmianą wizerunku miasta chciałbym, żeby zmienił się także wizerunek policji. Nie tylko przez pryzmat skuteczności, ale również w zakresie naszych warunków bytowych. Komendy i komisariaty pracują 24 godziny na dobę i chcielibyśmy w godnych warunkach przyjmować zawiadomienia obywateli, a następnie je realizować. Uważam, że łodzianom się to należy. Jestem szczęśliwy, że jako służba będziemy uczestniczyć w odnowie Łodzi" - podkreślił.

W ramach zawartego porozumienia miasto zobowiązało się do wykonania dokumentacji technicznej oraz aplikacyjnej o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Inwestycja ma kosztować ok. 25 mln, z czego KWP zabezpieczy ok. 5 mln zł wkładu własnego.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace w budynkach. Rewitalizacja centrum Łodzi jest zaplanowana na lata 2014-2020. Obejmie osiem obszarów, w tym ok. 100 nieruchomości, 40 ulic i trzy parki. Wartość wszystkich inwestycji wyniesie ok. miliarda zł i większość będzie pochodziła z funduszy UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY