REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Modernizacja obiektów kulturalnych służących lokalnej społeczności

  • Autor: PAP
  • 03 paź 2017 15:30
fot. pixabay.com

Przebudowa budynku Domu Ludowego w Wyszatycach oraz rozbudowa Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie - m.in. te projekty będą dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego. W sumie na siedem projektów będzie ponad 14 mln zł.

REKLAMA

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, siedem projektów jest związanych z ochroną środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego.

"Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na modernizację, rozbudowę i przebudowę obiektów kulturalnych służących lokalnej społeczności" - wyjaśnił.

Projekty te znajdowały się do tej pory na liście rezerwowej. Jak wytłumaczył Leyko, zarząd województwa postanowił przyznać im dofinansowanie w związku z wyrażeniem zgody przez Ministerstwo Finansów na zwiększenie dostępnej puli pieniędzy w działaniu 4.4 Kultura RPO.

Wśród projektów, które otrzymały dodatkowe pieniądze jest m.in. wniosek złożony przez gminę Żurawica, która planuje przebudować budynek Domu Ludowego w Wyszatycach. Z pomocą unijnych pieniędzy zmodernizowany zostanie też Ustrzycki Dom Kultury, przeprowadzona zostanie również digitalizacja zasobów informacyjnych. Ponadto, przebudowany zostanie miejski dom kultury w Lubaczowie, a w cerkwi pw. Świętego Michała Archanioła w Świątkowej Wielkiej mają być przeprowadzone prace konserwatorskie.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY