REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Moje miasto Warszawa: Edukacja architektoniczna dla najmłodszych

  • Autor: arch.pw.edu.pl
  • 19 wrz 2014 13:16
Moje miasto Warszawa: Edukacja architektoniczna dla najmłodszych
Stare Miasto, Warszawa, fot. Fotolia

„Moje miasto Warszawa” to cykl dziesięciu warsztatów adresowanych do dzieci w wieku 6–10 lat (wraz z opiekunami) o architekturze, zabytkach, dziedzictwie kulturowym, estetyce i przestrzeni publicznej naszego miasta.

REKLAMA

Uczestnicy wraz z prowadzącymi będą wspólnie odkrywać Warszawę, zaczynając od najbliższego otoczenia: domu, mieszkania, podwórka, dzielnicy, by następnie spojrzeć na miasto z szerszej perspektywy – jak na dużą aglomerację, stolicę Polski.

Organizatorzy pokażą, jak funkcjonuje miasto i jaka jest rola architektury, urbanistyki, przestrzeni miejskiej oraz jaki my, mieszkańcy, mamy wpływ na jego wygląd i funkcjonowanie.

Warsztaty poprowadzą Patrycja Jastrzębska, Aleksandra Pawlak i Izabela Tarka ze Stowarzyszenie Masław, Tu było, tu stało.

Pierwsze w cyklu warsztaty odbędą się w dniu 20 września 2014 /sobota/ o godzinie 12:00 pod hasłem "Dom, w którym mieszkam" i będą traktować o różnych typach budownictwa: domach jednorodzinnych, kamienicach, blokach. Uczestnicy i prowadzący zastanowią się, czym kieruje się architekt, projektując budynek, dlaczego nasz dom wygląda właśnie tak, a nie inaczej. Organizatorzy pokażą przykłady obiektów – od modernistycznych willi na Saskiej Kępie, po śródmiejskie kamienice i blokowiska „Za Żelazną Bramą”.

Gospodarzem całego cyklu jest Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 Warszawa, wstęp wolny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY