REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Molewski zaprojektuje i wybuduje biurowiec w Bydgoszczy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 lis 2014 09:46
Molewski zaprojektuje i wybuduje biurowiec w Bydgoszczy
fot. Tak będzie wyglądał biurowiec "Idea. Przestrzeń biznesu"

Nowoczesny sześciokondygnacyjny biurowiec klasy B+, znajdować się będzie przy ulicy Bydgoskich Przemysłowców w Bydgoszczy. Przetarg ogłoszony w systemie zaprojektuj i wybuduj wygrała firma Molewski S.A. z Włocławka.

REKLAMA

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 7 tys. mkw., w tym powierzchni biurowej będzie 4 tys. mkw. Utworzenie inkubatora przedsiębiorczości będzie wiązało się z poprawą jakości oraz dostępu do usług związanych z zaawansowanym wsparciem dla przedsiębiorstw ze strony Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Obiekt ten umożliwi zapewnienie wysokiej jakości zróżnicowanych usług, które ułatwią prowadzenie i rozwijanie działalności gospodarczej przedsiębiorstw.

Nazwa obiektu została wybrana w wyniku konkursu na nazwę. Zwycięska nazwa nawiązuje do koncepcji uhonorowania znanych bydgoskich przemysłowców, innowatorów i innych osób przyczyniających się do rozwoju gospodarczego miasta. Jedna z ulic na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego nosi nazwę Władysława Paciorkiewicza, który założył i prowadził w Bydgoszczy jedyną w Polsce wytwórnię maszyn do pisania. Opracował on i opatentował kilka modeli maszyn do pisania, z tego trzy modele stworzył w Bydgoszczy. Jeden z modeli opracowany w latach 1922/1923 został nazwany „Idea”. Jury postanowiło zmodyfikować trochę nazwę i dodać do niej zwrot „Przestrzeń Biznesu” tak więc pełna nazwa budynku będzie brzmiała „Idea Przestrzeń Biznesu”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY