REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Montaż oryginalnej elewacji na biurowcu EQlibrium tuż, tuż

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 maj 2016 10:12
Montaż oryginalnej elewacji na biurowcu EQlibrium tuż, tuż
EQlibrium, zdjęcie inwestycji, fot. Grupa Waryński
Montaż oryginalnej elewacji na biurowcu EQlibrium tuż, tuż
Montaż oryginalnej elewacji na biurowcu EQlibrium tuż, tuż
Montaż oryginalnej elewacji na biurowcu EQlibrium tuż, tuż
Montaż oryginalnej elewacji na biurowcu EQlibrium tuż, tuż

Grupa Waryński zakończyła kolejną fazę budowy biurowca EQlibrium, powstającego przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. Niebawem rozpocznie się montaż oryginalnej elewacji. Biurowiec zaprojektowali S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy.

REKLAMA

Nowoczesny biurowiec EQlibrium będzie gotowy na przyjęcie najemców w styczniu 2017 r. i zaoferuje 10,5 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy

Biurowiec znajduje się w zaawansowanej fazie budowy. Poprzez wykonanie stropów oraz pionowych elementów żelbetowych – słupów, ścian, szybów windowych i klatek schodowych – budynek osiągnął już docelową wysokość i kształt. Równocześnie prowadzone są prace związane z przygotowaniem unikatowej elewacji, której poszczególne elementy przypominające odcisk gąsienicy koparki, bezpośrednio nawiązują do historycznego rodowodu Grupy Waryński wywodzącego się z przemysłu maszynowego. W obiekcie realizowane są również  prace murowe i instalacyjne, a generalny wykonawca – firma Budimex, przygotowuje się do podłączenia biurowca do sieci ciepłowniczej, wodociągowej i kanalizacyjnej.

– Wszystkie realizowane przez nas działania postępują zgodnie z założonym harmonogramem. Dotychczas, oprócz zamknięcia konstrukcji obiektu i zrealizowania zaawansowanych prac instalacyjnych, zamontowaliśmy również m.in. elementy wzorcowe elewacji, sufitów podwieszanych oraz podłogi podniesionej, a także ścian, sufitów i posadzek w garażu podziemnym. Jesteśmy przekonani, że w IV kw. br. zakończymy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe, a wraz z początkiem 2017 r. do budynku wprowadzą się pierwsi najemcy – powiedział Antoni Stachura, dyrektor Biura Inwestycji, Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

EQlibrium jest pierwszym projektem biurowym realizowanym przez Grupę Waryński. W nowoczesnym biurowcu, składającym się z dwóch połączonych brył – jedenasto- i sześciokondygnacyjnej, znajdzie się łącznie 10,5 tys. mkw. powierzchni komercyjnej w standardzie klasy A oraz dwie kondygnacje podziemne ze 113 miejscami parkingowymi. Obiekt będzie certyfikowany w standardzie BREEAM na poziomie very good.

Inwestor nie zapomniał o osobach dojeżdżających do pracy na rowerach. Z myślą o nich przygotowano zadaszony parking i szatnie, wyposażone w prysznice. W budynku, w ramach komercjalizacji powierzchni usługowej, zaplanowano także szereg funkcji dodatkowych m.in. fitness clubu czy przedszkola.

Obiekt zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Jana Kazimierza i Ordona będzie gotowy na przyjęcie najemców w styczniu 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY