REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mostostal Warszawa i Acciona wybuduje siedzibę MPWiK według projektu Prochem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 wrz 2015 11:34
fot. MPWiK

Konsorcjum w składzie Mostostal Warszawa SA i Acciona Infrastruktura SA zawarło kontrakt z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji na budowę efektywnego energetycznie biurowca przy ulicy Czerniakowskiej w Warszawie. Projekt kompleksu został opracowany przez biuro Prochem.

REKLAMA

Umowa obejmuje budowę trzykondygnacyjnego budynku wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Stacji Pomp Rzecznych przy ulicy Czerniakowskiej w Warszawie. Szacowana wartość inwestycji wynosi blisko 40 milionów złotych. 

Mostostal Warszawa wybuduje obiekt o powierzchni całkowitej wynoszącej 8,3 tys. mkw. W ramach kontraktu warszawska spółka zaprojektuje i wykona rozwiązania służące zmniejszeniu energochłonności budynku wraz  z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii. Obiekt będzie również dostosowany do potrzeb i obsługi osób niepełnosprawnych.

Budowa siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie będzie realizowana w ramach Projektu „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – Faza V”, który ma szansę uzyskać dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”.

Termin wykonania inwestycji planowany jest na IV kwartał 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY