REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mrożące krew w żyłach przygody na Halloween – hotele, w których... straszy

  • Autor: hrs.com
  • 27 paź 2016 11:09
Mrożące krew w żyłach przygody na Halloween – hotele, w których... straszy
fot. pixabay.com
Mrożące krew w żyłach przygody na Halloween – hotele, w których... straszy
Mrożące krew w żyłach przygody na Halloween – hotele, w których... straszy

31 października na całym świecie obchodzi się Halloween. Noc duchów to idealna okazja do rozpoczęcia przygody życia, od której ścierpnie skóra. Najodważniejsi podróżnicy mają okazję sprawdzić swoją wytrzymałość na zjawiska paranormalne w jednym z dziewięciu najbardziej nawiedzonych hoteli na świecie. A gdzie w Polsce można się przestraszyć?

REKLAMA

Czy ktoś tu szuka wrażeń, przez które włos zjeży się na głowie? Jeśli tak, to z pewnością warto w tym celu odwiedzić Kalifornię, a w niej – Hotel Roosevelt. Minięcie się na jego korytarzach z Marylin Monroe lub Clarkiem Gable’em z „Przeminęło z wiatrem” jest niemal na porządku dziennym. Z kolei muzyczne emocje zapewnia hotel Stanley w Kolorado. Słychać tam grający fortepian, ale…uwaga – na instrumencie gra pierwsza właścicielka obiektu, Flora Stanley, która zmarła w 1940!

A może duchy już nie są tak przerażające? Wtedy warto pamiętać, że w hotelach straszą nie tylko one. Kilkadziesiąt lat temu w Hotelu Cecil w Los Angeles mieszkał seryjny morderca odpowiedzialny za śmierć 13 osób. Do dziś w tym miejscu dochodzi do wielu wypadków, których przyczyny nie zostały wyjaśnione To nie jest tylko zwykła legenda z dawnych lat. Dowód? W 2013 roku w windzie zginęła Elisa Lam. Nagrania z kamer uwieczniają moment, w którym dziewczyna – nienaturalnie wyginając swoje dłonie – w panice próbuje otworzyć drzwi. Czy w tej sytuacji ktoś odważy się zarezerwować nocleg i na własnej skórze sprawdzić autentyczność tych historii?

Czy duchy kochają Polskę?

Duchy, które tak chętnie odwiedzają USA i pewne części Europy, nie omijają także Polski, Odważni podróżnicy nie muszą więc opuszczać kraju, aby przeżyć halloweenową przygodę. Stwory nie z tego świata na szczęście zrezygnowały ze straszenia hotelowych gości, a na swoje siedziby wybrały gęste lasy i zamki. Które? W załączeniu infografika HRS, która zawiera listę najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce i na świecie. W Polsce na liście jest m.in. zamek w Ogrodzieńcu i opuszczony szpital w Świnoujściu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY