REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Multimedialne centrum Piotrkowa Trybunalskiego z wykonawcą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 wrz 2017 13:37
Multimedialne centrum Piotrkowa Trybunalskiego z wykonawcą
Multimedialne centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Za projekt odpowiada pracownia Budapol, zaś generalnym wykonawcą został właśnie Mostostal Warszawa. fot. mat. prasowe
Multimedialne centrum Piotrkowa Trybunalskiego z wykonawcą
Multimedialne centrum Piotrkowa Trybunalskiego z wykonawcą

W samym sercu Piotrkowa Trybunalskiego powstanie mediateka. Nowoczesna biblioteka ma być zarazem centrum kulturalno-naukowo-społecznym miasta. Za projekt odpowiada pracownia Budapol, zaś generalnym wykonawcą został właśnie Mostostal Warszawa.

REKLAMA

Oddział Centralny Mostostalu Warszawa podpisał 27 września br. kontrakt o wartości blisko 33 milionów zł na budowę biblioteki w Piotrkowie Trybunalskim. W dwupiętrowym budynku oprócz biblioteki znajdą się również: sala odczytów, antykwariat oraz kawiarnia.

– Nowa Miejska Biblioteka Publiczna powstanie na zamówienie Miasta Piotrków Trybunalski. W ramach podpisanej umowy Mostostal Warszawa wybuduje dwupiętrowy budynek, który w formie będzie przypominał księgi ustawione na półce. To kolejny kontrakt Mostostalu Warszawa realizowany w województwie łódzkim – powiedział Dariusz Jarek, dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego Mostostal Warszawa.

Bryła budynku Biblioteki Miejskiej, dzięki przełamaniu elewacji w niektórych miejscach, będzie przybierać kształt i formę otwierających się ksiąg, zapraszających do zapoznania się z ich treścią. Najatrakcyjniejsza część budynku, z największym przeszkleniem zapewniającym przenikanie się wzajemne wnętrza budynku i otoczenia, zwrócona będzie w stronę Starego Miasta.

– Główną funkcją budynku będzie biblioteka publiczna zlokalizowana na parterze i fragmencie pierwszego piętra, a część przestrzeni dedykowana będzie promocji nauki w formie interaktywnych wystaw i warsztatów. Na parterze zaplanowano również część administracyjną i pomieszczenia dyrekcji. W budynku znajdzie się również sala odczytów, antykwariat oraz kawiarnia z letnim ogródkiem z widokiem na zamek. W sali odczytów będzie można organizować małe formy artystyczne takie jak koncerty, projekcje filmowe, konferencje, spotkania i premiery.  Jest to bardzo wymagający projekt, dlatego bardzo się cieszę, że akurat tę inwestycję zrealizuje sprawdzona ekipa z Arkadiuszem Bińkiem na czele – dodaje Artur Soczewica, dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

Na poziomie -1 zostanie zlokalizowany parking podziemny na 50 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych oraz 5 miejsc postojowych dla jednośladów. W podziemiu zaprojektowano także niezbędne pomieszczenia techniczne oraz rezerwę magazynową.

Całkowita powierzchnia projektu wyniesie 7 447,87 mkw., z czego 1 900 mkw. przeznaczone będzie pod zabudowę. Za realizację kontraktu odpowiada Oddział Centralny Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Artura Soczewicy.

Zakończenie projektu przewidziane jest na początek września 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY