REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzealne portfolio Daniela Libeskinda coraz większe

  • Autor: dezeen.com
  • 09 paź 2017 14:37
Muzealne portfolio Daniela Libeskinda coraz większe
Daniel Libeskind (fot. materiały prasowe)

Od 27 września 2017 roku w Ottawie można zwiedzać muzeum o nazwie National Holocaust Monument projektu pracowni architektonicznej Daniela Libeskinda. Jest to pierwsze w Kanadzie muzeum, które poświęca uwagę zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej - podaje portal dezeen.com.

REKLAMA

Architekt obiekt muzeum umieścił na terenie o powierzchni 3200 mkw. Budynek ma ekspresyjny charakter, w którego planie bez trudu można doszukać się kształtu gwiazdy Dawida.

National Holocaust Monument znajduje się na zielonym terenie, który stanowi dodatkową przestrzeń publiczną. Charakter porośniętego iglakami skweru i wysypanego kamieniami obszaru idealnie pasuje do bryły muzeum oraz do jego wymowy. Budynek muzeum został ukształtowany w sposób niezwykle wyrazisty i dynamiczny. Pełno w nim strzelistości, ostro zakończonych ścian oraz labiryntów wnętrz, które "wzbogacone" o fotografie miejsc zagłady, robią niesamowite wrażenie na odbiorcy.

Daniel Libeskind przy projekcie National Holocaust Monument współpracował ze światowej sławy fotografem Edwardem Burtynsky'm, z architektem krajobrazu Claude’m Cormierem oraz badaczką Holocaustu, Doris Bergen.

Wizualizacje dostępne na: libeskind.com

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY