REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzeum II Wojny Światowej jeszcze w budowie, a już robi wrażenie

  • Autor: gdansk.pl
  • 28 kwi 2016 09:26
Muzeum II Wojny Światowej jeszcze w budowie, a już robi wrażenie
Muzeum II Wojny Światowej

Wystawa główna ma być gotowa w listopadzie, a całe muzeum za osiem miesięcy - informuje oficjalny portal miejski gdansk.pl.

REKLAMA

Momentów zachwytu będzie na wystawie w Muzeum II Wojny Światowej dużo. Budynek, który swoim nietypowym kształtem ma przypominać bombę wbitą w ziemię będzie miał wystawę również w podziemiach. Rzeczywiście, kształt budowli wywołuje zdumienie, zaniepokojenie, może też podziw dla architekta - czytamy w oficjalnym portalu miejskim gdansk.pl.

Wystawa stała znajdzie się na powierzchni sześciu tysięcy metrów kwadratowych. Cała wystawa stała jest zlokalizowana 14 metrów pod ziemią.

W Muzeum II Wojny  Światowej będzie też "radziecka salka kinowa". Na razie stawiane są tu ściany działowe, wylewane posadzki, trwają różne prace budowlane. Będzie tu można obejrzeć propagandę sowiecką; wrażenia dopełnią czerwone kurtyny, sowieckie oznakowanie sufitu oraz plakaty i zdjęcia propagandowe z czasów radzieckich.

Artyści z firmy Tempora zaplanowali dużo ciekawych zabiegów scenograficznych: Powstanie Warszawskie opowiedziane ma być z perspektywy piwnicy z drewnianą podłogą, pod którą ukrywali się cywile.

W jednej z sal nad głowami zwiedzających będzie wisieć ogromna swastyka. Skala małego człowieka do skali ogromnej przestrzeni ma przypominać, że wojna była dla ludzi czymś przytłaczającym. Człowiek jest tylko małym elementem wielkiej wojennej zawieruchy. Do sal poświęconych niemieckiemu i sowieckiemu ludobójstwu oraz oporowi Polskiego Państwa Podziemnego będzie się wchodziło między wysokimi na 3,5 metra literami: TERROR i OPÓR.

Generalnym wykonawcą muzeum jest firma Warbud. Projekt muzeum powstał według Studia Architektonicznego Kwadrat.

Więcej na gdansk.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY