REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Pana Tadeusza w nowoczesnej oprawie

  • Autor: wroclaw.pl
  • 14 kwi 2016 10:37
Muzeum Pana Tadeusza w nowoczesnej oprawie
Muzeum Pana Tadeusza, fot. Tomasz Walkow, wroclaw.pl
Muzeum Pana Tadeusza w nowoczesnej oprawie
Muzeum Pana Tadeusza w nowoczesnej oprawie

W dwóch wrocławskich kamienicach z XVII wieku mieści się Muzeum Pana Tadeusza. Obejrzymy tu nie tylko rękopis słynnej epopei Adama Mickiewicza, ale pomysłowo i mądrze przygotowaną multimedialną wystawę o polskiej historii i kulturze - informuje oficjalny portal miejski wroclaw.pl.

REKLAMA

Otwarcie muzeum dla publiczności zaplanowano na 3 maja. Muzeum dysponuje ponad 4 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym około 1,5 tys. mkw. przestrzeni wystawienniczej, salami edukacyjnymi i ponad stu stanowiskami multimedialnymi o różnorodnym przeznaczeniu.

Wykonawcą wystawy muzeum była firma Gorek Restauro. Prace konserwatorskie i restauratorskie w budynkach wykonała firma Monument Service. W realizacji muzeum brała również udział firma Digital-Service oraz Daria Kordowska, restaurator i konserwator.

Uprzedzonych do literatury i eposu naszego wieszcza ma przekonać świetnie zaprojektowana ekspozycja multimedialna (z uwzględnieniem m.in. technologii Oculusa, w której – dzięki specjalnym okularom – można doświadczyć wirtualnej podróży w przestrzeni, mappingu, jaki będzie pokazywany na ścianach dziedzińca muzeum, ekranów parowych, bo będą na nich wyświetlane sceny z filmów, czy wreszcie avatara, jaki posłuży do zajęć edukacyjnych dla dzieci). 

Sporo udogodnień przygotowano także dla niewidomych, niedosłyszących, poruszających się na wózkach. To m.in. wyznaczone trasy zwiedzania dla osób niewidzących (ze specjalnymi liniami na podłodze), teksty w alfabecie Braille’a, czy reliefy (wypukłe obrazy umożliwiające oglądanie przez dotyk), specjalne pętle indukcyjne wzmacniają dźwięk w aparatach słuchowych. Windami dostaniemy się na każdy poziom ekspozycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY