REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

MVRDV z dwiema nominacjami do Miesa van der Rohe

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 sty 2015 14:16
MVRDV z dwiema nominacjami do Miesa van der Rohe
Międzynarodowe jury doceniło dwa z ostatnich projektów MVRDV MarktHal i Glass Farm. Na zdjęciu Market Hall
MVRDV z dwiema nominacjami do Miesa van der Rohe
MVRDV z dwiema nominacjami do Miesa van der Rohe
MVRDV z dwiema nominacjami do Miesa van der Rohe

Holenderska pracownia MVRDV, która zaprojektowała biurowiec Bałtyk w Poznaniu, została nominowana do najbardziej prestiżowej europejskiej nagrody w dziedzinie architektury the European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2015. Międzynarodowe jury doceniło dwa z ostatnich projektów MVRDV MarktHal i Glass Farm.

REKLAMA

Jednym z najnowszych projektów pracowni jest zrealizowany w drugiej połowie 2014 roku The MarktHal w Rotterdamie to zaskakująca architektura łącząca kilka funkcji. Jest to unikalne miejsce, gdzie w zrównoważony sposób łączą się strefy, gdzie można zjeść, spędzić wolny czas, a jednocześnie to część mieszkalna i parking. W dzień zadaszona przestrzeń pod łukiem funkcjonuje jako typowy plac targowy, a po południu staje się wyjątkową przestrzenią publiczną otoczoną strefą mieszkalną.

MarktHal i inny projekt pracowni Glass Farm otrzymały nominację do jednej z najbardziej prestiżowych europejskich nagród w dziedzinie architektury the European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2015. Nagroda przyznawana jest raz na dwa lata. Międzynarodowe jury składające się z niezależnych ekspertów i przedstawicieli stowarzyszeń architektonicznych w tym roku wyselekcjonowało 420 projektów z 36 krajów.

Z kolei w listopadzie rozpoczęła się budowa jednej z najbardziej dyskutowanych w ostatnich latach inwestycji w Poznaniu nowoczesnego biurowca Bałtyk, który stanie przy Rondzie Kaponiera i na styku głównych arterii miasta. Tym samym w centrum miasta powstaje nowy koncept nazwany Roosevelta 22 obejmujący istniejącą już Concordię Design - centrum designu, nowy budynek Bałtyku z przestrzenią biurową, restauracyjną, One Room Hotel i tarasem widokowym z najrozleglejszą panoramą Poznania oraz Podwórko - plac pomiędzy nimi, który będzie pełnił funkcje społeczne, animujące różne środowiska. Za całość konceptu architektonicznego odpowiada znana na całym świecie holenderska pracownia MVRDV pod kierunkiem Natalie de Vries w kooperacji z polskim biurem NO Natkaniec Olechnicki Architekci. Będzie to pierwsza realizacja MVRDV w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY