REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na 100-lecie niepodległości Polski - poszukiwany pomysł na mural

  • Autor: PAP
  • 03 sie 2017 13:42
fot. shutterstock

W centrum Ciechanowa powstanie mural upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Propozycje jego projektów można nadsyłać do 30 września na ogłoszony przez Urząd Miasta konkurs.

REKLAMA

"Mural powstanie na przyszłoroczny jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości" - powiedziała PAP rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska. Jak wyjaśniła, udział w konkursie może wziąć każdy, a osoby niepełnoletnie, powyżej 13 roku życia mogą uczestniczyć w nim za zgodą opiekuna prawnego. "Osoba, który zgłosi pomysł na mural nie musi być jednocześnie jego wykonawcą. Nie chcemy ograniczać kreatywności" - dodała Jeziółkowska.

Spośród zgłoszonych prac najlepszą wybierze komisja konkursowa, powołana przez prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego, która będzie oceniała walory artystyczne oraz zgodność projektu z tematyką konkursu. Twórca zwycięskiego pomysłu otrzyma nagrodę 3 tys. zł brutto.

Zwycięski projekt zostanie zaprezentowany 11 listopada w trakcie tegorocznych mławskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Mural o powierzchni ok. 105 metrów kw. powstanie na północnej, szczytowej ścianie wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy pl. Kościuszki 1/3. Z inicjatywą w sprawie patriotycznego muralu wystąpiło do prezydenta Ciechanowa stowarzyszenie "Narodowy Ciechanów".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY