REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na Dębnikach rośnie biurowiec, wkrótce powstanie miejski park

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 wrz 2016 11:52
Na Dębnikach rośnie biurowiec, wkrótce powstanie miejski park
Porto Office B, fot. materiały inwestora

W realizowanym przez portugalskich inwestorów kompleksie pod nazwą Porto Office B zakończono już wykonywanie konstrukcji żelbetowej pierwszego z budynków. A niebawem w sąsiedztwie biurowców powstanie ogromny miejski park. Projekt architektoniczny krakowskiego kompleksu powstał w pracowni IMB Asymetria.

REKLAMA

Obecnie trwają prace związane z montażem konstrukcji stalowej na dachu oraz izolacją pokrycia dachowego. Kolejne dni przyniosą rozpoczęcie prac w obrębie elewacji biurowca, a także kontynuację prac instalacyjnych w budynku oraz w hali garażowej. Obiekt zaprojektowano w duchu budownictwa zrównoważonego – będzie proekologiczny i energooszczędny.

Docelowo inwestycja złożona będzie z dwóch budynków biurowych (Porto Office A i Porto Office B) w standardzie klasy A. Budowę pierwszego z nich rozpoczęto w grudniu 2015 r. Pierwsi najemcy będą mogli ulokować swój biznes na Dębnikach już w marcu 2017 r. Poza przestrzenią biurową inwestycja zaoferuje także powierzchnię przeznaczoną pod usługi. Czterokondygnacyjny Porto Office B budowany jest jako pierwszy. Budynek w kształcie litery L zaoferuje 5500 mkw. powierzchni. Z kolei Porto Office A o powierzchni ponad 7000 mkw. powstanie w drugim etapie. Zostanie przygotowany na planie prostokąta z wewnętrznym zielonym patio. Kompleks zaoferuje 115 miejsc parkingowych, z których większość zlokalizowanych będzie w garażu podziemnym. Inwestycja została zarejestrowana jako kandydat do certyfikatu LEED Gold, po pierwszym etapie weryfikacji uzyskując pozytywny wynik.

Kompleks zlokalizowany jest w Dębnikach przy ul. Gen. Bohdana Zielińskiego. Otoczenie projektu jest niezwykle malownicze – położony w otulinie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, w modnych starych Dębnikach, nieopodal Bulwarów Wiślanych –  ma być idealnym miejscem do pracy. W dodatku zaledwie krótki spacer dzieli obiekt od terenów zalewu Zakrzówek. W niedalekiej przyszłości (lata 2017 – 2018), na obszarze Zakrzówka ma powstać sporych rozmiarów park (ponad 60 ha), który niewątpliwie stanowić będzie wartość dodaną inwestycji biurowej. W ostatnich dniach rozstrzygnięty został międzynarodowy konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji parku, przeprowadzony przez Zarząd Zieleni Miejskiej UMK we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Zgłoszonych zostało 34 prac konkursowych, a jury bardzo wysoko oceniło ich poziom oraz bogactwo dostarczonego przez konkurs materiału. Już 15 września rozpocznie się głosowanie internetowe, w którym mieszkańcy będą mogli wybrać jedną z 4 koncepcji. Pod koniec miesiąca wyłoniony zostanie zwycięski projekt, na którym bazować będą władze Krakowa przy realizacji parku na Zakrzówku.

Projekt architektoniczny kompleksu Porto Office powstał w krakowskim biurze IMB Asymetria. Inwestorem i deweloperem projektu jest Porto Office B sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Założona przez portugalskich przedsiębiorców spółka realizuje także projekty na terenie Portugalii, Brazylii czy Hiszpanii. Proces komercjalizacji obiektu powierzony został firmie doradczej Knight Frank.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY