REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na Dębnikach rośnie biurowiec, wkrótce powstanie miejski park

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 wrz 2016 11:52
Na Dębnikach rośnie biurowiec, wkrótce powstanie miejski park
Porto Office B, fot. materiały inwestora

W realizowanym przez portugalskich inwestorów kompleksie pod nazwą Porto Office B zakończono już wykonywanie konstrukcji żelbetowej pierwszego z budynków. A niebawem w sąsiedztwie biurowców powstanie ogromny miejski park. Projekt architektoniczny krakowskiego kompleksu powstał w pracowni IMB Asymetria.

REKLAMA

Obecnie trwają prace związane z montażem konstrukcji stalowej na dachu oraz izolacją pokrycia dachowego. Kolejne dni przyniosą rozpoczęcie prac w obrębie elewacji biurowca, a także kontynuację prac instalacyjnych w budynku oraz w hali garażowej. Obiekt zaprojektowano w duchu budownictwa zrównoważonego – będzie proekologiczny i energooszczędny.

Docelowo inwestycja złożona będzie z dwóch budynków biurowych (Porto Office A i Porto Office B) w standardzie klasy A. Budowę pierwszego z nich rozpoczęto w grudniu 2015 r. Pierwsi najemcy będą mogli ulokować swój biznes na Dębnikach już w marcu 2017 r. Poza przestrzenią biurową inwestycja zaoferuje także powierzchnię przeznaczoną pod usługi. Czterokondygnacyjny Porto Office B budowany jest jako pierwszy. Budynek w kształcie litery L zaoferuje 5500 mkw. powierzchni. Z kolei Porto Office A o powierzchni ponad 7000 mkw. powstanie w drugim etapie. Zostanie przygotowany na planie prostokąta z wewnętrznym zielonym patio. Kompleks zaoferuje 115 miejsc parkingowych, z których większość zlokalizowanych będzie w garażu podziemnym. Inwestycja została zarejestrowana jako kandydat do certyfikatu LEED Gold, po pierwszym etapie weryfikacji uzyskując pozytywny wynik.

Kompleks zlokalizowany jest w Dębnikach przy ul. Gen. Bohdana Zielińskiego. Otoczenie projektu jest niezwykle malownicze – położony w otulinie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, w modnych starych Dębnikach, nieopodal Bulwarów Wiślanych –  ma być idealnym miejscem do pracy. W dodatku zaledwie krótki spacer dzieli obiekt od terenów zalewu Zakrzówek. W niedalekiej przyszłości (lata 2017 – 2018), na obszarze Zakrzówka ma powstać sporych rozmiarów park (ponad 60 ha), który niewątpliwie stanowić będzie wartość dodaną inwestycji biurowej. W ostatnich dniach rozstrzygnięty został międzynarodowy konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji parku, przeprowadzony przez Zarząd Zieleni Miejskiej UMK we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Zgłoszonych zostało 34 prac konkursowych, a jury bardzo wysoko oceniło ich poziom oraz bogactwo dostarczonego przez konkurs materiału. Już 15 września rozpocznie się głosowanie internetowe, w którym mieszkańcy będą mogli wybrać jedną z 4 koncepcji. Pod koniec miesiąca wyłoniony zostanie zwycięski projekt, na którym bazować będą władze Krakowa przy realizacji parku na Zakrzówku.

Projekt architektoniczny kompleksu Porto Office powstał w krakowskim biurze IMB Asymetria. Inwestorem i deweloperem projektu jest Porto Office B sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Założona przez portugalskich przedsiębiorców spółka realizuje także projekty na terenie Portugalii, Brazylii czy Hiszpanii. Proces komercjalizacji obiektu powierzony został firmie doradczej Knight Frank.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY