REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na starcie kolejny etap Business Garden we Wrocławiu. Jest wykonawca

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lip 2017 12:13
Na starcie kolejny etap Business Garden we Wrocławiu. Jest wykonawca
Business Garden Wroclaw fot. mat. prasowe
Na starcie kolejny etap Business Garden we Wrocławiu. Jest wykonawca
Na starcie kolejny etap Business Garden we Wrocławiu. Jest wykonawca

Vastint Poland wybrał firmę Hochtief Polska na generalnego wykonawcę drugiego etapu Business Garden Wrocław. W ramach kontraktu ma powstać sześć budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni najmu około 79 tys. mkw. Prace budowlane ruszą w lipcu 2017 r. i zakończą się w listopadzie 2019 r.

REKLAMA

Planowana inwestycja stanowi uzupełnienie I etapu kompleksu biurowego Business Garden powstającego w obrębie ulic Legnickiej, Jaworskiej oraz sąsiadującej z nimi stacji PKP Mikołajów we Wrocławiu. Realizacja przedsięwzięcia została powierzona spółce Hochtief Polska. Prace budowlane wspólnie poprowadzą Oddziały z Poznania i Warszawy.

Zakres kontraktu obejmuje generalne wykonawstwo sześciu budynków biurowo-usługowych, tj. jednego 15-kondygnacyjnego oraz pięciu 7-kondygnacyjnych. Każdy z nich będzie miał po jednym piętrze technicznym i jednym podziemnym, przeznaczonym na garaże. Znajdą się w nich łącznie 962 miejsca postojowe, a także parkingi i szatnie dla rowerzystów. Dodatkowe 153 miejsca przewidziano na parkingach naziemnych. Komunikację kołową zaplanowano po obwodzie kompleksu, tak aby w jak najmniejszym stopniu była uciążliwa dla pieszych oraz nie zakłócała odpoczynku pracownikom przebywającym na terenie wewnętrznego ogrodu. Łączna powierzchnia całkowita budynków wyniesie około 133 400 m2. Projekt został zaprojektowany zgodnie z wymogami certyfikacji LEED Platinum.

- Realizacja drugiego, a zarazem ostatniego etapu Business Garden Wrocław stanowi duże wyzwanie ze względu na skalę przedsięwzięcia. Ważną kwestią jest również właściwa organizacja procesu budowlanego, która musi być zaplanowana w sposób umożliwiający niezakłócone funkcjonowanie istniejącej części kompleksu. Firma Hochtief Polska to solidny partner, który wielokrotnie sprawdził się na naszych projektach. Jestem przekonany, że również w tym przypadku z powodzeniem wykona zadanie i sprosta naszym oczekiwaniom w odniesieniu do jakości i terminowości prac - komentuje Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

- Cieszymy się, że możemy kontynuować udaną współpracę z naszym klientem firmą Vastint Poland, dla której zrealizowaliśmy podobny, wielkoskalowy projekt Business Garden w Warszawie oraz projekty biurowe Brama Portowa I i II w Szczecinie - mówi Henryk Liszka, prezes Hochteif Polska.

Za projekt Business Garden Wrocław odpowiada APA Wojciechowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY