REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na terenie byłych Browarów Warszawskich zespół biurowy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 lip 2014 13:37
Na terenie byłych Browarów Warszawskich zespół biurowy
fot. Fotolia

Spółka Echo Investment kupiła działkę w centrum Warszawy. To teren dawnych Browarów Warszawskich.

REKLAMA

Spółka Echo Investment nabyła od hiszpańskiego Banco Financiero Y De Ahorros S.A. działkę o powierzchni ok. 4,4 hektara znajdującą się w centrum Warszawy, między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, stanowiącej teren dawnych Browarów Warszawskich.

Wartość transakcji to 42 mln EUR. Nabycie aktywów zostało sfinansowane z kapitałów własnych Grupy Kapitałowej.

Echo Investment na nabytej nieruchomości planuje realizację, w okresie 5-7 lat, projektów deweloperskich o szacunkowej łącznej powierzchni 100 000 mkw. Zgodnie z obowiązującym dla tego terenu Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego spółka wybuduje tam zespół biurowy uzupełniony funkcją mieszkaniową. Wstępny, szacunkowy koszt związany z realizacją ww. inwestycji wynosi ok. 1 mld PLN.

- Zakup Browarów Warszawskich to bardzo duży sukces całej organizacji. Proces był długi i trudny - prowadzenie negocjacji z wieloosobowym i zmieniającym się zespołem banku hiszpańskiego, było dużym wyzwaniem, szczególnie, że mieliśmy silną konkurencję w postaci dużych, aktywnych na rynku, a nawet agresywnych inwestorów. Jednak dzisiaj to my mamy olbrzymią satysfakcję z tej spektakularnej akwizycji. Warto podkreślić, że transakcja ta jest konsekwencję przyjętej przez zarząd Echo Investment strategii rozwoju, która zakłada między innymi pozyskiwanie projektów o dużej skali i w najlepszych lokalizacjach  - mówi odpowiedzialny za transakcję Waldemar Lesiak, Wiceprezes Zarządu Echo Investment.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY