REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na warszawskiej Pradze powstanie... publiczny pokój

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Warszawa
  • 21 lip 2016 11:11
fot. pixabay.com

Publiczny pokój, czyli miejski pawilon, ma być tętniącym życiem miejscem spotkań. To propozycja stworzenia przestrzeni publicznej wysokiej jakości na zaniedbanym skwerze przy ulicy Szymanowskiego. Projekt zostanie zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego w Warszawie.

REKLAMA

Pawilon na skwerze będzie ogólnodostępnym, publicznym pokojem. W planach stworzenie częściowo zadaszonej, niezwiązanej z gruntem konstrukcji na słupach ulokowanej w pasie zieleni na ulicy Szymanowskiego.  Każdy przechodzień będzie mógł tam odpocząć, poczytać książkę, zagrać w grę planszową, porozmawiać z sąsiadem, napić się wody lub po prostu przyglądać się miejskiemu życiu.

Katalog elementów składających się na obiekt może obejmować: altanę, duże i małe siedziska, źródełko wody pitnej, małą latarnię zasilaną energią słoneczną (umożliwiającą korzystanie z pawilonu także po zmroku), stoliki z planszami, odporny na zmienne warunki atmosferyczne regał do wymiany książek, donice z roślinami ozdobnymi i jadalnymi. O ostatecznym kształcie pawilonu i jego wyposażeniu zadecydują mieszkańcy w trakcie konsultacji społecznych z udziałem architekta.

Całkowity koszt projektu został oszacowany na kwotę 55 tys. zł (w tym konsultacje z mieszkańcami: dwudniowy warsztat z architektem i moderatorem: 4800 zł; projekt architektoniczny zagospodarowania skweru: 10000 zł).

W ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego do podziału było prawie 59 milionów. Projekty zostaną zrealizowane w 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY