REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na warszawskim Ursynowie powstanie rowerowe miasteczko ruchu dla dzieci

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Warszawa
  • 22 lip 2016 11:52
Na warszawskim Ursynowie powstanie rowerowe miasteczko ruchu dla dzieci
fot. pixabay.com

W ramach budżetu obywatelskiego Warszawy powstanie pierwsze na Ursynowie ogólnodostępne rowerowe miasteczko ruchu dla dzieci i młodzieży służące do doskonalenia przez zabawę jazdy na rowerze oraz poznawania przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze.

REKLAMA

Miasteczko powstanie przy ul. Kazury pomiędzy budynkami nr: 5, 11, 13, 15, 17, 19 a 21. Teren przyszłego miasteczka (obecnie nieużywanego od lat „boiska”) otoczony jest asfaltowymi chodnikami, na skraju których rosną drzewa oraz krzewy i w niektórych miejscach stoją ławki. Wnętrze miasteczka, oprócz zaprojektowanych asfaltowych uliczek, rond, placów, będzie wzbogacone o drzewa i krzewy. W miasteczku będzie występować luźne zagęszczenie alejkami do jazdy na rowerze, tak aby teren nie zatracił zielonego charakteru, a wręcz zyskał go poprzez nowe nasadzenia.

Od wschodniej strony terenu przewidziane są ławki dla rodziców i opiekunów znajdujące się w części oddzielonej od miasteczka wygodnym chodnikiem dla pieszych.

Miasteczko będzie otwarte przez cały rok dla posiadaczy rowerów lub innych pojazdów o napędzie nożnym (jeździków, hulajnóg).

Całkowity koszt projektu został oszacowany na kwotę 300 tys. zł. W ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego do podziału było prawie 59 milionów. Projekty zostaną zrealizowane w 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY