REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nabrzeże Szczecińskie w Porcie Gdańsk do remontu. Jest wykonawca

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 cze 2017 14:10
Nabrzeże Szczecińskie w Porcie Gdańsk do remontu. Jest wykonawca
fot. mat. prasowe

Na mocy podpisanej umowy, jeszcze w tym roku, zostaną przeprowadzone prace skupiające się na umocnieniach brzegowych końcowego odcinka 12f-14 Nabrzeża Szczecińskiego. To kolejna inwestycja Portu Gdańsk realizowana z myślą o poprawie bezpieczeństwa.

REKLAMA

W ramach prac, które rozpoczną się w lipcu tego roku, odbudowane zostanie istniejące umocnienie brzegowe, a część nadwodna nabrzeża zostanie rozebrana i zmodernizowana, wraz  z umocnieniem skarpowym, w standardzie, który spełniają sąsiadujące odcinki. Realizacja tego  kontraktu, o łącznej wartości 1 369 499,99 złotych, ma potrwać maksymalnie 33 tygodnie. Wszystkie prace będą prowadzone w bezpośrednim sąsiedztwie czynnego toru wodnego.

- Inwestycja jest kolejnym etapem gruntownej modernizacji całej infrastruktury portowej, w ramach planu strategicznego realizowanego do 2027 roku, jak również ważnym elementem estetyzacji terenów portowych – mówi Marcin Osowski, wiceprezes zarządu ds. infrastruktury z Zarządu Portu Morskiego Gdańsk. – Wszystkie przedsięwzięcia, o łącznej wartości 700 milionów złotych, mają na celu poprawę bezpieczeństwa i konkurencyjności portu.

Port Gdańsk, położony w centralnej części południowego wybrzeża Morza Bałtyckiego, w jednym z najszybciej rozwijających się rejonów Europy, jest ważnym międzynarodowym węzłem komunikacyjnym. Zgodnie z obowiązującą w Unii Europejskiej strategią Port Gdańsk odgrywa znaczącą rolę jako ogniwo Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr I, łączącego kraje skandynawskie z Południowo-Wschodnią Europą.

- Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w rozwoju Portu Gdańsk i zwiększaniu jego potencjału biznesowego – mówi Andżelika Cieślowska, prezes zarządu Doraco. – Przebudowa Nabrzeża Szczecińskiego to kolejna inwestycja, którą realizujemy w gdańskim porcie. Warto wspomnieć, że w latach 2004-2005 przebudowaliśmy również odcinek Nabrzeża Szczecińskiego Przeładunkowego w rejonie Gdańskiego Terminala Kontenerowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY