REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nadchodzi zielona rewolucja

  • Autor: UM Łódź
  • 04 mar 2016 10:00
fot. Fotolia

Na wzór europejskich miast, w najmniej zielonej części Łodzi powstaną ulice-ogrody. Miasto wyda na zielone inwestycje ok. 11 mln zł.


REKLAMA

Program Zielone Polesie powstał w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Prace nad nim rozpoczęły się jeszcze w 2013 r. Stare Polesie w Łodzi potrzebuje wysokiej jakości przestrzeni publicznych, pełnych zieleni, których z uwagi na gęstą zabudowę tak bardzo tam brakuje.

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, program Zielone Polesie znajdzie swoje odzwierciedlenie w miejscowych planach zagospodarowania dla Starego Polesia. Dokumenty będą gotowe do wyłożenia pod koniec tego roku.

W tym roku rozpoczną się pierwsze inwestycje związane z realizacją programu. Na najbliższą sesję Rady Miejskiej trafi propozycja poprawek do budżetu, które mają to umożliwić.

Program opiera się na dwóch filarach: zielonych ulicach i tworzeniu niewielkich parków, które razem mają stworzyć spójny system zieleni. To daje możliwość utworzenia nie tylko woonerfów, ale również stworzenia ulic-ogrodów.

Poza ulicami, na Starym Polesiu zmienią się w tym roku również niezabudowane tereny. Parki kieszonkowe powstaną przy ul. Legionów, Pogonowskiego, Strzelców Kaniowskich i Struga. Program Zielone Polesie zakłada powstanie kolejnych. Wartość inwestycji zaplanowanych na ten rok to ponad 11 mln zł na ulice i prawie 2 mln zł na parki kieszonkowe - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY