REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nadmorski styl designu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 lis 2016 09:12
Nadmorski styl designu
Tryton Business House
Nadmorski styl designu
Nadmorski styl designu
Nadmorski styl designu
Nadmorski styl designu

Prawdziwa rewolucja w Trójmieście. W ciągu ostatnich lat do użytku oddano kilka bardzo dużych i nowoczesnych projektów. Zobacz, czym się charakteryzują.

REKLAMA

26 września odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na Argonie, trzecim etapie wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Budynek będzie miał charakterystyczny kształt litery H i będzie jednym z największych powierzchniowo budynków biurowych w Polsce. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia to blisko 39 tys. mkw., a całkowita powierzchnia typowej kondygnacji biurowej aż 3 tys. mkw.
Argon stanowi rozwiniecie koncepcji budynków wielofunkcyjnych, zrealizowanych już w ramach I i II etapu inwestycji. Element wyróżniający III, a w niedalekiej przyszłości także IV etap Alchemii to pasaż handlowy z roślinnością i elementami małej architektury. Architektonicznym wyróżnikiem budynku będzie natomiast charakterystyczna „latarnia” – narożnik elewacji pozbawiony szprosów, z minimalną ilością elementów metalowych. Pozwoli to, pomimo znacznej wielkości budynku, zachować lekkość i nadać mu ponadczasowy, elegancji charakter.

Projektantem całego kompleksu Alchemia jest pracownia APA Wojciechowski Architekci z Warszawy.

Olivia Star staje się nowym biznesowym symbolem Trójmiasta i naturalnym dopełnieniem Olivia Business Centre, jednej z najciekawszych wielofunkcyjnych inwestycji w Polsce. Projekt przygotowała pracownia BJK Architekci.

Jednym z głównych założeń Olivia Business Centre od samego początku była wielofunkcyjność. Zespół Olivia Business Centre dba o równowagę między pracą a życiem osobistym wszystkich osób pracujących w centrum: regularnie odbywają się tu wydarzenia o tematyce biznesowej, edukacyjnej, kulturalnej i sportowej. W kwietniu 2016 roku otwarty został nowoczesny, dwupiętrowy, całodobowy klub fitness CityFit. Do dyspozycji wszystkich odwiedzających centrum już teraz pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, 2 kawiarnie, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesne gimnazjum, salon piękności, notariusz oraz punkt ładowania samochodów elektrycznych. Przy Olivia Business Centre znajduje się prawie 2000 miejsc parkingowych, ponad 200 stojaków rowerowych oraz 5 szatni z prysznicami.

Oficjalne otwarcie biurowca Tryton Business House w Gdańsku odbyło się 7 kwietnia br. Projekt architektoniczny biurowca Tryton Business House powstał na deskach pracowni Arch-Deco.

Architekci pod kierunkiem Zbigniewa Reszki zaprojektowali budynek o zróżnicowanej bryle – od strony ul. Jana z Kolna ma on 6-kondygnacji, a w środkowej części 11. Część wspólną stanowi jednokondygnacyjny hall - łącznik spinający funkcję usługowo-biurową, będący ogólnodostępnym pasażem z przejściem w kierunku dworca kolejowego Gdańsk-Główny.

Prace związane z przebudową obiektu rozpoczęły się w październiku 2014 roku. Po 17 miesiącach modernizacja budynku C2000 została zakończona.
Co ciekawe, C200 znajdujący się przy ulicy Jan z Kolna w Gdańsku został zbudowany na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Istniał jako zaplecze administracyjne ówczesnej Stoczni Północnej, część pomieszczeń zagospodarował także Zakładowy Ośrodek Obliczeniowy EMC.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY