REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najbardziej ekologiczne centrum handlowe już otwarte

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 mar 2015 12:18
Najbardziej ekologiczne centrum handlowe już otwarte
Otwarcie Tarasów Zamkowych, uroczyste przecięcie wstęgi
Najbardziej ekologiczne centrum handlowe już otwarte
Najbardziej ekologiczne centrum handlowe już otwarte
Najbardziej ekologiczne centrum handlowe już otwarte
Najbardziej ekologiczne centrum handlowe już otwarte
Najbardziej ekologiczne centrum handlowe już otwarte

Od 4 marca br. klienci mogą korzystać z oferty nowego centrum handlowo - rozrywkowego Tarasy Zamkowe, będącego własnością austriackiego inwestora i dewelopera Immofinanz Group.

REKLAMA

W uroczystościach związanych z otwarciem Tarasów Zamkowych udział wzięli przedstawiciele Immofinanz Group, miasta Lublin, jak również osoby reprezentujące generalnego wykonawcę - Warbud oraz biuro architektoniczne Stelmach i Partnerzy.

Położony w samym sercu miasta obiekt zachęca kompleksową ofertą oraz udogodnieniami i markami, nieobecnymi dotychczas w innych galeriach handlowych w Lublinie.

- Jedną z naszych najważniejszych ostatnio aktywności w zakresie działalności deweloperskiej są projekty z sektora nieruchomości handlowych w Polsce. Otwarcie Tarasów Zamkowych nie tylko wyznacza kolejny krok milowy w tym zakresie, ale jest także doskonałym przykładem naszego modelu biznesowego - machiny nieruchomości. Od momentu bardzo korzystnej dla nas sprzedaży Silesia City Center w Katowicach, w 2013 roku, otworzyliśmy kolejne obiekty zwiększając naszą powierzchnię handlową w Polsce o ponad 71.000 mkw. Co więcej, dalsze projekty pod naszymi markami STOP.SHOP. i VIVO! są aktualnie w budowie lub w przygotowaniu - skomentował Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

- Rewitalizacja lubelskiego Podzamcza jest jednym z istotnych procesów przemiany przestrzeni naszego miasta, a inwestycja Immofinanz Group wpisuje się w ten proces. Nasza współpraca z inwestorem przekłada się na szereg korzyści dla mieszkańców. Tarasy Zamkowe, jako bezpośredni sąsiad zabytkowej części miasta, włączają się w działania na rzecz rewitalizacji otoczenia Zamku i Starego Miasta, zarówno w kontekście przestrzeni, poprawy układu komunikacyjnego jak i mecenatu nad realizowanymi przez nas projektami kulturalnymi - powiedział Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin.

Tarasy Zamkowe to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, zlokalizowane w ścisłym centrum Lublina w pobliżu historycznego Zamku, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Jego projekt to kombinacja unikalnej architektury z zachowaniem ekologicznych standardów. Rozległy, wielopoziomowy dach stanowią zielone tarasy, dostępne dla mieszkańców jako miejsce spotkań i wypoczynku, z unikalnymi widokami na Zamek, Stare Miasto i obszary dawnego Stawu Królewskiego. W samym środku miasta powstał tym samym atrakcyjny obiekt komercyjny, będący jednocześnie miejscem relaksu dla lublinian, wpisany w krajobraz naturalny.

Jesienią 2014 roku Tarasy Zamkowe otrzymały certyfikat "BREEAM Excellent" dla fazy projektowej, jako pierwsze centrum handlowe w Polsce.

Tarasy Zamkowe to 38 tys. m kw. powierzchni wraz ze 150 sklepami, kawiarniami, restauracjami oraz lokalami handlowo - usługowymi i rozrywkowymi. Łączna wartość tej inwestycji wyniosła ok. 480 mln zł. Wśród najemców znajdują się marki i salony debiutujące w Lublinie, jak np. Waggon Paris, New Look, Zara Home, Oysho, Swarovski, Lidia Kalita, Chiara, á Tab, Original Marines, Rossmann Premium, iSpot, Swatch, !con Fitness (zarządzane przez Holmes Place) oraz Enjoy Club & Bowling. Nowe centrum handlowe proponuje również cały szereg rozwiązań i udogodnień, nieobecnych dotychczas w innych lubelskich galeriach. Bezpłatne wi-fi, Punkt Informacyjny wzbogacony o możliwość skorzystania z kserokopiarki, a także sprawdzenia rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, kupna biletu czy zamówienia taksówki - to tylko kilka ułatwień. Na pierwszym piętrze znajduje się także przestronne, kolorowe pomieszczenie - "Baby care room", w którym komfortowo można przewinąć i nakarmić dziecko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY