REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najdroższe ulice handlowe na świecie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 lis 2016 13:51
Najdroższe ulice handlowe na świecie
fot. shutterstock

Najdroższą lokalizacją handlową świata według najnowszego raportu przygotowanego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield pozostała Piąta Aleja w Nowym Jorku, która nieznacznie wyprzedziła w zestawieniu dzielnicę Causeway Bay w Hongkongu. W rankingu globalnym Polskę reprezentował warszawski Nowy Świat, który zajął 40. pozycję.

REKLAMA

Coroczny raport przedstawia ranking 462 najdroższych ulic handlowych świata sporządzony w oparciu o dane własne firmy Cushman & Wakefield dotyczące wysokości czynszów za najlepsze powierzchnie handlowe. Tegoroczne 28. wydanie raportu zawiera również zestawienie 71 najdroższych ulic, po jednej z każdego kraju.

Zarówno Górna Piąta Aleja, gdzie czynsze roczne za powierzchnie handlowe spadły po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego, jak i Causeway Bay są ponad dwukrotnie droższe od głównych ulic handlowych w innych krajach.

Pola Elizejskie znalazły się na trzecim miejscu rankingu przed londyńską New Bond Street. Z kolei Ginza w Tokio awansowała na piątą pozycję. W pierwszej dziesiątce awans odnotowała jeszcze jedna lokalizacja handlowa: Myeongdong w Seulu – o jedną pozycję na miejsce ósme.

Najdroższą lokalizacją handlową w regionie EMEA są nadal Pola Elizejskie w Paryżu pomimo spadku liczby turystów i wydatków konsumenckich, które w znacznym stopniu decydują o kondycji sektora handlowego. W stolicy Francji znajduje się pięć najdroższych ulic handlowych regionu EMEA.

Natomiasta najdroższą ulicą w Polsce pozostał Nowy Świat w Warszawie, który awansował o dwie pozycje na 40 miejsce w globalnym rankingu. W zestawieniu sklasyfikowano ponownie aż 16 polskich ulic handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY