REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najlepsza realizacja 2014 - to projekty IQ2-Group Consortium i Konior Studio

  • Autor: Propertydesign.pl / polityka.pl
  • 17 cze 2015 13:55
Najlepsza realizacja 2014 - to projekty IQ2-Group Consortium i Konior Studio
NOSPR projektu Konior Studio, fot. Bartek Barczyk

Poznaliśmy wyniki plebiscytu i konkursu na Najlepszą Architektoniczną Realizację 2014 roku zorganizowanego przez tygodnik Polityka. Jury wybrało Muzeum i Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, zaś czytelnikom i internautom spodobała się najbardziej realizacja siedziby NOSPR w Katowicach.

REKLAMA

Laureata Grand Prix Nagrody wyłoniono w tajnym głosowaniu jury. Jak podaje Tygodnik Polityka - obrady były długie i burzliwie. Werdykt jest zaskakujący, bo nie wygrali zdecydowani faworyci, czyli wielokrotnie nagradzana Filharmonia Szczecińska czy Gdański Teatr Szekspirowski.

Jury zdecydowano przyznać najważniejszym laur autorom Muzeum i Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, czyli projektantom z dwóch pracowni: Wizja i nsMoonStudio, działających w ramach konsorcjum IQ2-Group Consortium.

W plebiscycie internautów faworytem okazała się siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach projektu Tomasza Koniora z Konior Studio.

W finale tegorocznej edycji Nagrody Architektonicznej "Polityki" znalazły się takie realizacje jak: Gdański Teatr Szekspirowski, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, NOSPR w Katowicach i Stacja Kultura w Rumi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY