REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najlepsze duńskie projekty architektonicze

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 kwi 2017 14:05
Dania, fot. pixabay.com

Duńczycy, to niezmiennie od lat, jeden z najszczęśliwszych narodów świata. Budują społeczne zaufanie, a jako naród, charakteryzują się spokojem, życzliwością oraz zamiłowaniem do kultury i architektury. Zobacz najlepsze duńskie realizacje architektoniczne ostatnich lat na niezwykłej wystawie.

REKLAMA

Przy współpracy z Konsulatem Danii powstała w łódzkiej Sukcesji nietypowa wystawa fotograficzna. Na planszach zaprezentowano przegląd najlepszych duńskich realizacji architektonicznych ostatnich lat. Co czyni ten mały, skandynawski kraj innym od pozostałych?

Ekspozycja prezentuje 26 projektów podzielonych na pięć kategorii: kulturę, urbanistykę, budownictwo mieszkaniowe, komercyjne i przemysłowe oraz opie kę zdrowotną oraz edukację. Obiekty są przykładem nowoczesnej oraz zrównoważonej architektury, która na co dzień powstaje w duńskich pracowniach, zachwycając mieszkańców, jak i przybyłych do kraju turystów. Architektura tego państwa wyróżniana jest na całym świecie. Wśród najbardziej znanych duńskich projektów jest m.in. doskonale znany miłośnikom sportu budynek Opery w Sydney.

Uwiecznione na fotografiach obiekty, zaprojektowano z uwzględnieniem różnych form budownictwa ekologicznego. Zwrócono uwagę m.in. na aspekty społeczne, ekonomiczne oraz dbanie o środowisko, w tym poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii słonecznej, wodnej oraz wiatrowej. Niejednokrotnie doprowadzono również do przekształcania opuszczonych budynków i dzielnic przywracając im użyteczność.

 Wystawa, którą można podziwiać do 7 maja w łódzkiej Sukcesji na poziomie 1 ukazuje niezaprzeczalny talent
oraz zróżnicowanie twórczości współczesnych duńskich architektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY