REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najlepsze lokalizacje dla nowych projektów hotelowych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 wrz 2014 13:17
Najlepsze lokalizacje dla nowych projektów hotelowych
Property Forum 2014, fot. Żelazna Studio

Sektor hoteli ekonomicznych w Polsce ma jeszcze sporo do nadrobienia i daje duże pole do popisu zarówno dla sieci, jak i dla projektów indywidualnych - uważają paneliści sesji hotelowej zorganizowanej w ramach Property Forum 2014.

REKLAMA

Rewolucja na rynku hoteli ekonomicznych dotyczy zarówno nowych obiektów jak i tych sprzed kilkunastu i kilkudziesięciu lat. Sebastien Denier, wiceprezes ds. Operacyjnych na Europę Środkową i Wschodnią w Louvre Hotels Group podkreśla, że polski rynek jest najtańszy w Europie i jest jeszcze na nim wiele do zrobienia. Jego zdaniem opłaca się remontować i inwestować w hotele starszej generacji.

- My zaczynaliśmy 10 lat temu od jednogwiazdkowych obiektów. Przez 6 ostatnich lat sektor przeszedł jednak prawdziwą rewolucję - mówi Andrzej Wójcik, wiceprezes zarządu, Satoria Group SA. - Sieci hotelowe z nowymi obiektami przy stawce 99 zł zarabiają, ale obiekt wybudowany 20-30 lat temu ponosi wyższe koszty operacyjne. Dziesięcioletnie hotele dziś są tak naprawdę z innej epoki - dodaje. W jego opinii w Polsce jest miejsce dla niezależnych hoteli, ale wymagania dla nich są już większe.

Które lokalizacje w Polsce są według ekspertów branży najlepsze na powstawanie kolejnych hoteli ekonomicznych?

Focus Hotel planuje rozwój nowych obiektów w miastach powyżej 250 tys. mieszkańców. - Przede wszystkim stawiamy na Białystok, ale nasze kolejne projekty pojawią się najprawdopodobniej w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie - wyliczył Łukasz Płoszyński.

Grupa Hotelowa Orbis obecna jest w 33 miastach Polski i w związku z tym ma inne oczekiwania niż mniejsze sieci. - Widzimy potencjał w miastach nie koniecznie liczących 150-200 tys. mieszkańców. Największe szanse rozwoju mają hotele ekonomiczne w miastach o dużym potencjale biznesowym, w których np. funkcjonują specjalne strefy ekonomiczne. Takie obiekty wynajmują pokoje maksymalnie na półtorej doby pobytu, więc nie są to produkty o charakterze turystycznym - mówi Małgorzata Morek. W jej opinii takim miastem jest np. Białystok, gdzie już wkrótce Orbis otworzy swój najnowszy hotel.

Z kolei Louvre Hotels Group niebawem otworzy hotel w Nowym Targu. - Jest wiele miast w Polsce, w których to nie wielkość rynku jest najważniejsza, a właśnie przepływ biznesu - uzupełnia Sébastien Denier.

Hotele Diament planują ekspansję w Katowicach, Krakowie, Warszawie i Gdańsku. - Jesteśmy na etapie kolejnego znaczącego kroku, przejęcia dużego podmiotu na polskim rynku. W ciągu najbliższych 3 lat portoflio sieci Diament osiągnie poziom 30 hoteli. Nie należy walczyć z sieciami, ale z nimi konkurować - podsumował Rafał Bakalarski.

Cała relacja z panelu: "Hotele. Rozwój obiektów ekonomicznych" 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY