REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najnowocześniejszy biurowiec w Bydgoszczy z wiechą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 paź 2017 11:27
Najnowocześniejszy biurowiec w Bydgoszczy z wiechą
Arkada Business Park, fot. materiały prasowe
Najnowocześniejszy biurowiec w Bydgoszczy z wiechą
Najnowocześniejszy biurowiec w Bydgoszczy z wiechą
Najnowocześniejszy biurowiec w Bydgoszczy z wiechą

Prestiżowy biurowiec Arkada Business Park osiągnął swój najwyższy szczyt konstrukcyjny.
Nowoczesny budynek w Bydgoszczy osiągnął wysokość ponad 45 metrów. Jest to pierwsza w mieście inwestycja biurowa, która musi spełniać restrykcyjne wymogi jakościowe i środowiskowe. Związane jest to z ubieganiem się o ekologiczny certyfikat BREEAM.

REKLAMA

W środę, 11 października, nad inwestycją zawisła wiecha. Obiekt osiągnął swój najwyższy punkt konstrukcyjny. W uroczystości zawieszenia wiechy wzięli udział: wiceprezydent Bydgoszczy Maria Wasiak, przedstawiciele dewelopera, banku finansującego Raiffeisen oraz międzynarodowych firm doradczych i najemców, a także zespół pracowników budowy Skanska.

Prace związane z realizacją kompleksu rozpoczęły się pod koniec 2016 roku. Żelbetowa konstrukcja biurowca zawiera 10 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemne, na których znajdzie się parking o powierzchni ponad 3,6 tys. mkw. wraz z miejscami postojowymi dla rowerów. Budowa biurowca pochłonie ponad tysiąc ton stali zbrojeniowej i 10 tysięcy metrów sześciennych betonu. Łączna długość okablowania w budynku, m.in. linii zasilających i instalacji elektrycznych wyniesie 350 kilometrów.

Górująca nad sąsiadującymi zabudowaniami bryła Arkada Business Park odmieniła panoramę centrum Bydgoszczy przy Rondzie Fordońskim. Doskonałe położenie powstającej inwestycji nad bulwarami, a zarazem przy głównym rondzie w mieście z bardzo dobrze rozwiniętą siecią komunikacyjną zagwarantuje najwyższy komfort pracy przyszłych najemców. Łączna powierzchnia najmu I etapu to ponad 11 000 mkw., docelowa powierzchnia najmu całego kompleksu to ponad 22 tys. mkw.

- Obecnie wykonywana jest izolacja dachów i tarasów, prowadzone są prace instalacyjne, tynkarskie i dociepleniowe. W najbliższych tygodniach realizacja inwestycji wkroczy w kolejny etap prac, związany z robotami drogowymi i wykończeniowymi. W tej chwili na budowie pracuje ok. 150 osób – mówi Arkadiusz Kowalski, kierownik budowy, Skanska.

Arkada Business Park to pierwsza biurowa inwestycja w Bydgoszczy, która otrzyma najbardziej popularny w Europie certyfikat środowiskowy BREEAM. Obiekt będzie charakteryzował się licznymi tzw. zielonymi rozwiązaniami, obejmą one między innymi innowacyjną wentylację z odzyskiem ciepła i nawilżaniem pomieszczeń biurowych, nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS pozwalający na efektywne sterowanie instalacjami znajdującymi się w obiekcie.

- W ramach generalnego wykonawstwa jesteśmy zobligowani do uzyskania certyfikatu BREEAM dla Arkada Business Park - mówi Justyna Kobylarz, menedżer projektu, Skanska. - Prowadzenie prac budowlanych w obiektach poddanych ekologicznej certyfikacji przebiega nieco inaczej niż w tradycyjnych budynkach. Już na etapie budowy inwestycja powinna charakteryzować się minimalnym wpływem na środowisko naturalne. Dlatego dbamy o to, aby stopień przetworzenia odpadów pochodzących z budowy był na poziomie minimum 40 proc., a użyte materiały posiadały odpowiednie certyfikaty jakości – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY