REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najnowsze technologie w pierwszej galerii handlowej w Pruszkowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 gru 2016 14:35
Najnowsze technologie w pierwszej galerii handlowej w Pruszkowie
fot. materiały prasowe

Centrum handlowo-rozrywkowe Nowa Stacja w Pruszkowie zostało wyposażone w przyjazne dla środowiska windy i schody ruchome. Obiekt zaprojektowało biuro IMB Asymetria.

REKLAMA

Schindler Polska wyposaży centrum w osiem wind oraz dwanaście schodów ruchomych. Za realizację Nowej Stacji w Pruszkowie odpowiada ECC Real Estate, wchodząca w skład międzynarodowej grupy ECC, która za swoją główną siedzibę na region europejski obrała Warszawę.

- Dokładamy wszelkich starań, aby Nowa Stacja w Pruszkowie spełniała najwyższe standardy europejskie, a także światowe. Dbamy o to, aby nowe centrum handlowo-rozrywkowe było przyjazne środowisku. Stąd też zdecydowaliśmy się na współpracę z Schindler Polska - mówi Maciej Krzewiński, COO ECC Real Estate.

Wybrane do montażu w Nowej Stacji dźwigi osobowe to windy nowej generacji. Zużywają co najmniej 40 procent mniej energii niż te o napędzie konwencjonalnym. Jest to możliwe dzięki wydajnemu silnikowi z bezpośrednim transferem mocy, płynnemu startowi z szybkim przejściem do fazy niskiego poboru energii, falownikowi z trybem czuwania oraz nieuciążliwemu dla środowiska układowi bez smarów. Dodatkowo, urządzenia są zbudowane z materiałów nadających się niemal w 100 procentach do recyclingu. 12 planowanych schodów ruchomych to model Schindler 9300. Zastosowanie specjalnie zaprojektowanej przekładni Schindlera, z 6-biegowym silnikiem  minimalizuje wibracje.

Nowa Stacja będzie zlokalizowana w ścisłym centrum Pruszkowa, w bliskiej odległości do dworca PKP. Umożliwi to mieszkańcom okolicznych miejscowości robienie zakupów bez konieczności podróży do Warszawy. Całkowita powierzchnia kompleksu wyniesie 66 790 mkw., a powierzchnia najmu – 26 800 mkw. W obiekcie znajdzie się około 120 sklepów znanych marek, takich jak Carrefour, H&M czy Euro RTV AGD. Znajdzie się w niej też sezonowe lodowisko, Multikino oraz ścianka wspinaczkowa. Właściciele samochodów będą mieli do dyspozycji parking na 800 miejsc. Będzie to jedna z największych inwestycji w Pruszkowie, z której udogodnień skorzystają także mieszkańcy Ożarowa, Żyrardowa i okolic. Nowa Stacja wzmocni też mazowiecką gospodarkę w sektorze usługowym, za sprawą stworzenia nowych miejsc pracy. Ze względu na zwiększone zainteresowanie najemców, obiekt musiał zostać rozbudowany. Otwarcie planowane jest na koniec 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY