REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najnowsze technologie w pierwszej galerii handlowej w Pruszkowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 gru 2016 14:35
Najnowsze technologie w pierwszej galerii handlowej w Pruszkowie
fot. materiały prasowe

Centrum handlowo-rozrywkowe Nowa Stacja w Pruszkowie zostało wyposażone w przyjazne dla środowiska windy i schody ruchome. Obiekt zaprojektowało biuro IMB Asymetria.

REKLAMA

Schindler Polska wyposaży centrum w osiem wind oraz dwanaście schodów ruchomych. Za realizację Nowej Stacji w Pruszkowie odpowiada ECC Real Estate, wchodząca w skład międzynarodowej grupy ECC, która za swoją główną siedzibę na region europejski obrała Warszawę.

- Dokładamy wszelkich starań, aby Nowa Stacja w Pruszkowie spełniała najwyższe standardy europejskie, a także światowe. Dbamy o to, aby nowe centrum handlowo-rozrywkowe było przyjazne środowisku. Stąd też zdecydowaliśmy się na współpracę z Schindler Polska - mówi Maciej Krzewiński, COO ECC Real Estate.

Wybrane do montażu w Nowej Stacji dźwigi osobowe to windy nowej generacji. Zużywają co najmniej 40 procent mniej energii niż te o napędzie konwencjonalnym. Jest to możliwe dzięki wydajnemu silnikowi z bezpośrednim transferem mocy, płynnemu startowi z szybkim przejściem do fazy niskiego poboru energii, falownikowi z trybem czuwania oraz nieuciążliwemu dla środowiska układowi bez smarów. Dodatkowo, urządzenia są zbudowane z materiałów nadających się niemal w 100 procentach do recyclingu. 12 planowanych schodów ruchomych to model Schindler 9300. Zastosowanie specjalnie zaprojektowanej przekładni Schindlera, z 6-biegowym silnikiem  minimalizuje wibracje.

Nowa Stacja będzie zlokalizowana w ścisłym centrum Pruszkowa, w bliskiej odległości do dworca PKP. Umożliwi to mieszkańcom okolicznych miejscowości robienie zakupów bez konieczności podróży do Warszawy. Całkowita powierzchnia kompleksu wyniesie 66 790 mkw., a powierzchnia najmu – 26 800 mkw. W obiekcie znajdzie się około 120 sklepów znanych marek, takich jak Carrefour, H&M czy Euro RTV AGD. Znajdzie się w niej też sezonowe lodowisko, Multikino oraz ścianka wspinaczkowa. Właściciele samochodów będą mieli do dyspozycji parking na 800 miejsc. Będzie to jedna z największych inwestycji w Pruszkowie, z której udogodnień skorzystają także mieszkańcy Ożarowa, Żyrardowa i okolic. Nowa Stacja wzmocni też mazowiecką gospodarkę w sektorze usługowym, za sprawą stworzenia nowych miejsc pracy. Ze względu na zwiększone zainteresowanie najemców, obiekt musiał zostać rozbudowany. Otwarcie planowane jest na koniec 2018 r.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY