REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najnowsze trendy w aranżacji Hotelu Diament Zabrze

  • Autor: propertydesign.pl
  • 27 mar 2014 12:45
Najnowsze trendy w aranżacji Hotelu Diament Zabrze
Sala konferencyjna, fot. Park Hotel Diament Zabrze
Najnowsze trendy w aranżacji Hotelu Diament Zabrze
Najnowsze trendy w aranżacji Hotelu Diament Zabrze
Najnowsze trendy w aranżacji Hotelu Diament Zabrze
Najnowsze trendy w aranżacji Hotelu Diament Zabrze
Najnowsze trendy w aranżacji Hotelu Diament Zabrze

Nowo wybudowany Park Hotel Diament to pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Zabrzu. Za projekt architektoniczny odpowiadało studio BB Architekci.

REKLAMA

W kompleksie hotelowo-konferencyjnym goście mają do dyspozycji 74 klimatyzowane pokoje, wśród których można wyróżnić pokoje typu "business" o podwyższonym standardzie oraz apartamenty.

– Pokoje hotelowe zostały zaaranżowane w indywidualnym stylu, który zawiera zarówno elementy nowoczesne - "glamour", jak i tradycyjne. Na części sufitów zastosowano sufity napinane odbijające światło analogicznie do lustra. Założono, że w każdym pokoju goście będą mogli regulować barwę światła LED, tak by wnętrze dostosowało się do ich nastroju. Obydwa elementy czerpią z najnowszych trendów stosowanych w najlepszych światowych wnętrzach. Meble w kolorze ciemnobrązowym są rozwiązaniem klasycznym, jednak ich forma również sugeruje nowoczesność. Całości dopełniają połyskujące na złoto tapety w pokojach oraz duże przestronne lustra i szklane ściany zapewniające korzystającym intymność ale zarazem transparentność przestrzeni w łazienkach – mówi Barbara Uherek–Bradecka, architekt ze studio BB Architekci.

Jak zostały zaaranżowane przestrzenie wspólne oraz ogólnodostępne? – Ich zadaniem było pełnienie roli wnętrza ekspozycyjnego. Olbrzymie, drukowane na szkle i podświetlone grafiki ukazują wchodzącemu już od wejścia największe atrakcje Zabrza i okolic. Program przestrzenny uzupełniony jest olbrzymim tarasem rekreacyjno – eventowym. Architektura krajobrazu na tarasie to przede wszystkim architektura dostosowująca się do potrzeb użytkownika. Wszystkie elementy są mobilne - i dosyć łatwo jest aranżować przestrzeń tarasu, w zależności od pory roku, aury oraz potrzeb i upodobań gości – opowiada Barbara Uherek – Bradecka.

Centrum konferencyjne składa się z trzech przestrzeni: dużej sali wielofunkcyjnej, małej sali konferencyjnej oraz podzielnej przestrzeni wielofunkcyjnej z możliwością wydzielenia stref mobilnymi ściankami.

– We wszystkich przestrzeniach postawiliśmy na szeroko rozumianą możliwość szybkiej rearanżacji - zastosowane rozwiązania z łatwością stwarzają możliwość dostosowania aranżacji do potrzeb klientów. Zostało to osiągnięte dzięki wykorzystaniu oryginalnych świetlnych i odbijających sufitów napinanych, specjalistycznego oświetlenia oraz ścianek mobilnych. Niewątpliwą atrakcją jest także możliwość aranżowania wnętrz poprzez zmianę barwy i natężenia światła: od wykorzystania na potrzeby konferencji (pola świetlne z możliwością regulacji światła białego i kolorowego), aż po funkcje klubu (pola świetlne kolorowe o zmiennym natężeniu i barwie) – podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY