REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najnowsze trendy w dekorowaniu ścian

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 gru 2014 11:57
Najnowsze trendy w dekorowaniu ścian
Panel Groovy, fot. Dunes
Najnowsze trendy w dekorowaniu ścian
Najnowsze trendy w dekorowaniu ścian
Najnowsze trendy w dekorowaniu ścian

Poszukując ciekawych propozycji wykończenia wnętrz, mamy do wyboru szeroką paletę technik dekoracyjnych, które pozwalają nadać pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru.

REKLAMA

- Jedną z najnowszych i zarazem najciekawszych propozycji w aranżacji ścian są trójwymiarowe panele dekoracyjne  – mówi Agnieszka Dybała, dekorator wnętrz z firmy Dunes.

Dodaje, że wykonane najczęściej z wysokogatunkowego gipsu panele są niepalne. - Nie zawierają toksyn ani związków lotnych, co z pewnością docenią alergicy. Sposób montażu jest w zasadzie taki sam jak płyt kartonowo-gipsowych. W związku z tym, że panele dostępne są w wielu rozmiarach, można nimi pokrywać zarówno całe ściany, jak i ich niewielkie fragmenty - podpowiada.

Agnieszka Dybała zwraca także uwagę na to, że paleta produkowanych paneli jest bogata. - Znajdziemy wśród nich zarówno delikatne, falujące motywy nadające wnętrzom atmosfery spokoju i harmonii, jak i zróżnicowane, geometryczne powierzchnie, pozwalające na nowoczesne i oryginalne aranżacje - mówi ekspert.

Gipsowe panele można malować praktycznie wszystkimi rodzajami farb ściennych. - Aby dodatkowo wykorzystać ich potencjał dekoracyjny możemy zastosować przy tym więcej niż jedną barwę. Ciekawe efekty uzyskamy także korzystając z bogatej palety farb strukturyzowanych. Dostępne są one najczęściej w postaci gotowej masy o różnym stopniu ziarnistości lub dodawanego do zwykłej farby proszku – podpowiada specjalistka firmy Dunes.

Dekoracyjność paneli można jednak podkreślić nie tylko kolorem farby lub jej fakturą. - Oryginalnym pomysłem na podkreślenie przestrzennego charakteru paneli jest ich umiejętne oświetlenie. Wklęsłe i wypukłe powierzchnie, opisane łagodnymi lub ostrymi liniami, będą źródłem niepowtarzalnej gry światłocieni, w zależności od umiejscowienia, a także rodzaju i liczby źródeł światła – zauważa Agnieszka Dybała, dekorator wnętrz firmy Dunes.

Panele umożliwiają zastosowanie wielu technik dekoracyjnych. - Można je na przykład ozdabiać malowanymi ręcznie wzorami, obrazami, lub specjalnymi naklejkami, a także pokrywać farbami strukturyzowanymi. Za każdym razem ściana będzie nabierała niepowtarzalnego charakteru dzięki połączeniu trójwymiarowości paneli i zastosowanej metody dekoracyjnej – mówi ekspert Dunes.

Nowoczesne dekoracje ścian pozwalają wprowadzić do aranżowanych wnętrz nie tylko kolor i fakturę, ale także efektowną trójwymiarowość.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY