REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najnowsze trendy w projektowaniu biur

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 sie 2015 11:29
Najnowsze trendy w projektowaniu biur
Płynność pracy - to jest trend, fot. Kinnarps
Najnowsze trendy w projektowaniu biur
Najnowsze trendy w projektowaniu biur
Najnowsze trendy w projektowaniu biur
Najnowsze trendy w projektowaniu biur
Najnowsze trendy w projektowaniu biur
Najnowsze trendy w projektowaniu biur
Najnowsze trendy w projektowaniu biur
Najnowsze trendy w projektowaniu biur
Najnowsze trendy w projektowaniu biur
Najnowsze trendy w projektowaniu biur

Zmienia się styl pracy, otoczenie zawodowe, a więc najwyższy czas na zmiany także i w architekturze i w wyposażeniu biur.

REKLAMA

Design potrafi zarówno łączyć, jak i dzielić.  Najnowszy Raport Trendów 2015 pod tytułem „Projektowanie środowisk pracy i przestrzeni życiowej w dekadzie różnorodności” powstał po przeprowadzeniu setek wywiadów, analiz i solidnej pracy badawczej. W raporcie przygotowanym przez firmę Kinnarps wyróżniono pięć globalnych trendów dotyczących miejsc pracy intelektualnej.

Design różnorodności – Design odpowiedzią na różnorodne potrzeby

W dobie różnorodności w środowisku pracy nie istnieje coś takiego jak ‘rozwiązanie uniwersalne’. Różnice w środowisku zawodowym widoczne są w niemal każdej sferze i dotyczą one pochodzenia, płci, wieku, czy predyspozycji fizycznych i umysłowych. Stąd też coraz wyższe wymagania, które nowoczesne biura powinny spełniać, by stanowić wciąż atrakcyjne miejsce pracy dla utalentowanych pracowników. Zastosowanie koncepcji projektowania integracyjnego w praktyce stanowi jeden z najistotniejszych elementów wzorowego biura przyszłości

Biurowy ekosystem – Adaptacja na poziomie biuro-człowiek

Zwykło się mówić, że zdrowie to nasze najcenniejsze dobro. Obecnie, w czasach coraz tęższej pracy umysłowej, nasze mózgi muszą być w nieraz lepszej formie od naszego ciała, dlatego też tak istotne jest byśmy dbali zarówno o nasze fizyczne, jak i mentalne samopoczucie. Nowoczesny design ma umożliwić nam pracę w takich warunkach, byśmy mogli wykorzystać w pełni swój potencjał umysłowy, cieszą się przy tym wysokim komfortem pracy.

Arch-i-tech – Biura przyszłości na bazie architektury konwencjonalnej i cyfrowej

Przyszłość branży designu to niewątpliwie rozwój interakcji pomiędzy klasycznie rozumianą architekturą a możliwościami, jakie oferują nowoczesne technologie. Już dziś coraz częściej korzystamy z rozwiązań technologicznych ułatwiających nam pracę, więc nie powinien dziwić fakt, iż przewaga leży po stronie tych, którzy z tych rozwiązań potrafią korzystać najlepiej. Żyjemy w czasach ‘arch-i-tech’, dlatego też możemy wykorzystać dostępną technologię tak, by projektować biura dopasowane do naszych – ludzkich – różnorodnych potrzeb, a nie starać się ‘wpasować’ w krajobraz ukształtowany przez udogodnienia technologiczne, z których sami korzystamy.

Współtwórczość – Współpraca bez granic

Przed nami era współtwórczości – współpracy i twórczości bez granic, opartych na całkowitej otwartości na innowacje, na przejrzystości działań i na szerokich horyzontach, na inicjatywach, gdzie design ma kluczowe znaczenie. Praca zespołowa staje się coraz łatwiejsza i przebiega coraz sprawniej – niezależnie od tego, gdzie jesteśmy, jak duża jest firmowa struktura i nad jaką skalą projektu pracujemy. Dostępny obecnie wachlarz możliwości wpływa oczywiście na kwestie designu otaczającego nas środowiska – od drobnych przedmiotów podręcznych, poprzez stanowiska pracy, aż po całe budynki.

Mikromultispołeczności – Gęste sieci kontaktów a zindywidualizowane relacje

Dzisiejsi pracownicy chętnie korzystają z braku technologicznych – a także i często fizycznych – granic, dzięki czemu mogą pracować w dowolnym miejscu na świecie za pośrednictwem systemów wirtualnych chmur. W dobie wzrostu liczby osób wybierających alternatywne formy zatrudnienia, jak np. freelance czy samozatrudnienie, widać rysujący się trend rozwoju start-upów i spółek jednoosobowych oferujących tego typu pracownikom alternatywę dla ich dotychczasowych ‘biur domowych’, kawiarni czy kafejek internetowych. Jest to ewidentny krok w stronę innowacji w kategorii środowisk pracy, co z pewnością odnajdzie odbicie w branży designu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY