REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najpiękniejszy park w Gdańsku czekają zmiany

  • Autor: UM Gdańsk
  • 24 gru 2015 09:59
Najpiękniejszy park w Gdańsku czekają zmiany
Park Oliwski, autor: Angelo Romano, źródło: flickr.com

Trwają spotkania i dyskusje na temat rewaloryzacji Parku Oliwskiego. Czy uda się rozpocząć rewaloryzację całego parku już w 2016 r.?

REKLAMA

Nie tak dawno miało miejsce dyskusja miejskich urzędników z Radą Dzielnicy Oliwa w sprawie rewaloryzacji Parku Oliwskiego. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia koncepcji rewaloryzacji Parku Oliwskiego, która powstała jeszcze w 2008 r. Wszyscy podkreślali, że jest to koncepcja a nie gotowy projekt, która zresztą w wielu miejscach się zdezaktualizowała. Z tej koncepcji został zrealizowany park japoński, jednak obecnie potrzebne jest wypracowanie jej aktualizacji, biorącej pod uwagę głos mieszkańców nie tylko Oliwy, ale i całego Gdańska, która będzie dostosowana do kompleksowych planów Miasta dotyczącej całej Oliwy i planów zmiany układu drogowego dzielnicy - informuje oficjalny portal miejski Gdańska.

Interesującym elementem zmian w Parku mogło by być wprowadzenie gastronomii. Jak jednak miałaby ona wyglądać – to pytanie otwarte. Czy miałaby to być restauracja na terenach parkowych czy może tylko kameralna kawiarnia np. w zabudowaniach koło Palmiarni? Takie miejsce dodatkowo przyciągałoby do Parku, pozwalało na odpoczynek po spacerach i dodatkowo – dzięki takiemu miejscu można by udostępnić miejsca, które dotąd niedostępne były dla zwiedzających. Dalsze uzgodnienia w tej sprawie będą trwały w kolejnych tygodniach - podaje oficjalny portal miejski Gdańska.

Już w styczniu 2016 roku odbędzie się kolejne spotkanie miejskich urzędników z przedstawicielami mieszańców Oliwy. Wtedy być możemy poznamy odpowiedź, czy uda się rozpocząć w przyszłym roku projekt rewaloryzacji całego Parku Oliwskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY