REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najpierw rewitalizacja, potem... teatr

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 29 sie 2016 12:41
Najpierw rewitalizacja, potem... teatr

W tym roku Bydgoszcz planuje dotacje na prace konserwatorskie w 15 nieruchomościach. W zabytkowych wnętrzach jednej z nich powstanie teatr.

REKLAMA

Miejska dotacja na prace konserwatorskie pozwoli zrealizować kolejny etap prac w zespole budynków przy ul. Wrocławskiej 7. Właściciel obiektu ma w planach stworzenie tam teatru rewiowego.

Zespół murowanych budynków o charakterze restauracyjnym i teatralnym powstał pod koniec XIX wieku. Tego typu obiekty były ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu oraz życia towarzyskiego. W 1972 roku obiekty zajęła firma Pasamon, która prowadziła filię głównego zakładu. Następnie w zabudowaniach funkcjonował komis meblowy. Od 2013 roku nowy właściciel stara się przywrócić obiektom pierwotną funkcję.

Jak podaje portal miejski, budynek chociaż pełnił  funkcję produkcyjną, nie stracił swojego uroku. Zachowały się w nim charakterystyczne, secesyjne zdobienia. Największa sala ma 780 metrów kwadratowych i może pomieścić około  600 osób. Miejska dotacja na prace konserwatorskie pozwoli zrekonstruować stolarkę okienną oraz przeprowadzić remont dachu. Wartość tych prac szacowana jest na kwotę około 600 tysięcy złotych. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY