REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najtrudniejsze wyzwanie przy projektowaniu wieżowców to...

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 wrz 2016 09:01
Najtrudniejsze wyzwanie przy projektowaniu wieżowców to...
Marek Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associates

Co jest najtrudniejszą częścią projektowania wieżowca? Zdaniem Marka Kuryłowicza - odpowiednie zoptymalizowanie rzutu.

REKLAMA


- Jednym z podstawowych założeń, a jednocześnie najtrudniejszych zagadnień przy projektowaniu budynków wysokościowych jest odpowiednie zoptymalizowanie rzutu - tak, aby efektywność powierzchniowa planowanej inwestycji była jak najlepsza - tłumaczy Marek Kuryłowicz.

Dlatego prace projektowe nad wieżowcem Nowej Emilii uwzględniają m.in. wielofunkcyjność inwestycji. - Jeden za scenariuszy dla Nowej Emilii zakłada powstanie budynku z dodatkową, równoważną dla biurowej funkcją, która wymagać będzie swojego wejścia, niezależnych wind itd. - dodaje.

W tym momencie pracownia prowadzi zaawansowane prace koncepcyjne. - Cały czas staramy się tak projektować tak, aby stworzyć budynek, który będzie funkcjonował dobrze na przestrzeni kolejnych kilkunastu lat, oraz będzie gotowy do przystosowania dla zmieniającego się rynku najmu oraz oczekiwań użytkowników. Dodatkowo, czujemy że ta lokalizacja z różnych względów jest wyjątkowa i ważna dla Warszawiaków, dlatego też razem z inwestorem dokładamy wszelkich starań, aby to co powstanie dobrze wpisało się w rozwijające się ścisłe centrum stolicy - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY