REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Największa galeria w północno-wschodniej Polsce już otwarta

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 wrz 2014 11:54
Największa galeria w północno-wschodniej Polsce już otwarta
fot. Galeria Warmińska spod kreski Kuryłowicz & Associates
Największa galeria w północno-wschodniej Polsce już otwarta
Największa galeria w północno-wschodniej Polsce już otwarta
Największa galeria w północno-wschodniej Polsce już otwarta

Galeria Warmińska w Olsztynie rozpoczęła działalność 5 września br. Kuryłowicz & Associates wykonała projekt centrum handlowego. Fasada galerii nawiązuje do tradycji budowlanych Olsztyna, czyli muru pruskiego oraz kamiennego.

REKLAMA

Jej budowa miała trwać półtora roku. Pierwsi klienci zakupy mieli zrobić w październiku 2014 roku. Zaangażowanie pracowników sprawiło jednak, że Galeria Warmińska zostanie oddana do użytku półtora miesiąca wcześniej - 5 września tego roku.

Ostateczna decyzja, pozwalająca na rozpoczęcie inwestycji zapadła na początku stycznia 2013 roku. Wtedy właśnie Urząd Miejski w Olsztynie wydał pozwolenie na budowę Galerii Warmińskiej. Decyzja uprawomocniła się 18 stycznia.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Galerii Warmińskiej u zbiegu al. Sikorskiego i ul. Tuwima odbyła się 5 kwietnia 2013 roku. Budowa Galerii Warmińskiej od razu zaczęła nabierać tempa, a jej finał miał się odbyć za półtora roku.

- Zaczęliśmy palowanie gruntu i szykujemy się do prac betonowych, które na razie utrudnia pogoda. Wszelkie zaległości nią spowodowane powinniśmy jednak odrobić bez problemów - zapewniał wówczas Lech Chudy, prezes spółki Libra Project 2, która zrealizowała inwestycje.

Oprócz budowy budynku Galerii, ścieżek pieszych i rowerowych, dróg dojazdowych czy budowy amfiteatru, prace obejmowały również m.in. przebudowę starej ul. Tuwima oraz reprofilację skarpy od strony ul. Tuwima. Ta ostatnia odbywała się w maju tego roku. Obiekt zostanie wkomponowany w teren, który znajduje się na wzniesieniu o różnicy poziomów wynoszącej 8 metrów.

Blisko 170 lokali handlowo-usługowych, kawiarnie i restauracje, a do tego klub fitness, kino i amfiteatr. W Galerii Warmińskiej znalazły się sklepy, które reprezentują wszystkie branże.

Całkowita powierzchnia Galerii Warmińskiej, największego centrum handlowego w Olsztynie, a tym samym w regionie, wynosi prawie 117 tysięcy metrów. W środku Galerii, na powierzchni prawie 41 tysięcy metrów, znajdzie się 170 sklepów, punktów usługowych oraz lokali gastronomicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY