REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Największa na świecie modernizacja oświetlenia ulicznego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 lut 2015 10:02
Największa na świecie modernizacja oświetlenia ulicznego
fot. Władze Madrytu razem z firmą Philips modernizują infrastrukturę oświetleniową miasta w ramach największego projektu oświetlenia ulicznego na świecie
Największa na świecie modernizacja oświetlenia ulicznego
Największa na świecie modernizacja oświetlenia ulicznego
Największa na świecie modernizacja oświetlenia ulicznego
Największa na świecie modernizacja oświetlenia ulicznego

W Madrycie planowane jest odnowienie całego systemu oświetlenia ulicznego przy wykorzystaniu zintegrowanej technologii LED Philipsa oraz innych energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych - projekt ten jest największym na świecie zrealizowanym do tej pory projektem modernizacji oświetlenia ulicznego.

REKLAMA

Royal Philips dostarcza władzom miejskim Madrytu 225 000 nowych energooszczędnościowych lamp, wspierając ich dążenia do uzyskania statusu inteligentnego miasta.

Produkty, które gwarantują oszczędność energii o 44 proc., pokryją koszty modernizacji procesu technologicznego, zapewniając stolicy Hiszpanii oświetlenie uliczne najwyższej jakości. Działania te mają na celu stworzenie lepiej oświetlonego, bezpieczniejszego i inteligentniejszego miasta bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów przez jego mieszkańców. Projekt został zrealizowany we współpracy z przedsiębiorstwami usług energetycznych wybranymi przez władze miejskie Madrytu w drodze przetargu.

- To największa modernizacja procesów technologicznych w historii Madrytu. Zmiana ta pozwoli nam zrealizować kilka ważnych celów. A mianowicie, zredukować zużycie energii dzięki wykorzystaniu energooszczędnych opraw oświetleniowych, podnieść trwałość systemu oświetleniowego i kontrolować zanieczyszczenie światłem poprzez umożliwienie regulacji intensywności oświetlenia w razie potrzeby w odpowiednim czasie - wyjaśniła Ana Botella, burmistrz Madrytu. Dzięki nowej instalacji oświetleniowej możemy dokonać znaczącego postępu w naszych dążeniach do uczynienia Madrytu inteligentnym miastem, stworzenia bardziej zrównoważonej i w rezultacie - bardziej przyjaznej przestrzeni dla jego mieszkańców - dodaje.

Nowy system oświetlenia miejskiego korzysta z panelu poleceń, który umożliwia regulację intensywności i czasu oświetlenia na obszarze całego miasta zgodnie z potrzebami.

- Projekt modernizacji oświetlenia w Madrycie to kolejny krok naprzód w procesie tworzenia miasta przyszłości - powiedział Juan Sanabria, Prezes Philips Iberia.

Stare lampy i latarnie zostaną poddane recyklingowi przez firmę Ambilamp zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpiecznej utylizacji materiałów zawierających metale ciężkie, np. rtęć.

 Proces modernizacji w liczbach:

·         225 000 lamp ulicznych zostanie zastąpionych technologią Philipsa (w tym oprawami oświetleniowymi na alejach, ulicach, budynkach historycznych i w parkach)

·         84 000 stanowić będą wyprodukowane lokalnie lampy i oprawy LED-owe Philipsa, w tym 51 000 latarni w kształcie kuli i 33 000 płytek LED-owych, które zostaną zamontowane na istniejących latarniach.

·         Pozostałe oświetlenie uliczne zostanie wyposażone w więcej energooszczędnych, innych niż LED-owe rozwiązań dostarczanych przez firmę Philips.

·         Po wdrożeniu nowego systemu oświetleniowego miasto zaoszczędzi ponad 44 proc. zużycia energii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY