REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Największa wymiana ulicznego oświetlenia w historii miasta

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 06 mar 2015 11:33
Największa wymiana ulicznego oświetlenia w historii miasta
fot. Fotolia

W Bydgoszczy, na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się największa rewolucja oświetlenia w historii miasta. Ponad 7 tys. latarni zostanie wyposażonych w oprawy LED.

REKLAMA

Prace rozpoczną się od wymiany opraw w rejonie węzła Fordońska-Kamienna-Sporna. W kolejnych dniach ekipy wykonawcy będą zajmować się następnymi ulicami i skrzyżowaniami. Ponad 7300 latarni zostanie wyposażonych w oprawy LED.  Modernizacja obejmie również wymianę 164 szaf oświetleniowych oraz wdrożenie systemu redukcji mocy, który obniży pobór energii.

Na słupach oświetleniowych, które są własnością miasta, zainstalowane zostaną energooszczędne oprawy typu LED. Dodatkowo latarnie zostaną wyposażone w urządzenia do inteligentnego sterowania oraz redukcji mocy. Przewiduje się wykonanie zdalnego monitoringu pracy urządzeń. Informacja o uszkodzonej lub niedziałającej prawidłowo oprawie  dotrze bezpośrednio do zarządcy. Zgłaszanie tego typu usterek nie będzie opierać się wyłącznie o sygnały inspektorów i bydgoszczan.

Wartość kontraktu to 20,1 mln zł brutto, a jego realizacją zajmie się firma ENERGA Oświetlenie, która wygrała przetarg. Bydgoszcz zakwalifikowała się w konkursie „Sowa" na listę samorządów, które uzyskają 45 procentowe wsparcie. Wszystkie prace planowo potrwają do końca sierpnia 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY