REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Największy eko kontrakt w historii Bydgoszczy

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 30 gru 2014 14:20
fot. bydgoszcz.pl

W Bydgoszczy 7309 opraw oświetlenia ulicznego ze źródłem sodowym wymienionych zostanie na oprawy ze źródłem LED. Modernizacja obejmie również wymianę 164 szaf oświetleniowych oraz wdrożenie systemu redukcji mocy, który obniży pobór energii - informuje oficjalny portal miejski Bydgoszcz.pl.

REKLAMA

To największy tego typu kontrakt w historii Bydgoszczy, ale zakładający też spore oszczędności. Głównie będą one wynikać z zastosowanej technologii. Zadanie zakłada bowiem wymianę ponad 7309 starych lamp sodowych na nowoczesne oprawy typu LED.

Dzięki temu spodziewane jest ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Nowe oprawy charakteryzuje też zdecydowanie większa energooszczędność niż stare. Pozwolą ograniczyć zużycie energii elektrycznej o około 63 proc. Dodatkowo latarnie zostaną wyposażone w urządzenia do inteligentnego sterowania oraz redukcji mocy w godzinach od 22 do 6. W ten sposób zużycie energii elektrycznej spadnie o dodatkowe 10 proc.

Przewiduje się również wykonanie zdalnego monitoringu pracy urządzeń. Informacja o uszkodzonej lub niedziałającej prawidłowo oprawie dotrze więc bezpośrednio do zarządcy, a zgłaszanie tego typu usterek nie będzie opierać się wyłącznie o sygnały inspektorów i bydgoszczan.

Wartość kontraktu to 20,1 mln zł brutto, a jego realizacją zajmie się firma Energa Oświetlenie, która wygrała przetarg. 

Więcej informacji na bydgoszcz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY