REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Największy psi park zrealizują w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Warszawa
  • 26 lip 2016 10:01
Największy psi park zrealizują w Warszawie
fot. pixabay.com

Jednym ze zwycięskich projektów w ramach budżetu obywatelskiego jest stworzenie największego placu zabaw dla psów w Warszawie.

REKLAMA

Projekt zakłada powstanie kompleksu na warszawskim Bródnie, który będzie składał się z czterech części przylegających do siebie. Powierzchnia całkowita wyniesie ok. 4,5 tys. mkw. W planach jest przygotowanie projektu architektonicznego.

Priorytetem oprócz ogrodzenia terenu jest doprowadzenie wody oraz posadzenie drzew. Projektodawca proponuje powierzchnię trawiastą, z wydzielonymi strefami innego podłoża jak piasek, żwir obły. Na terenie całego placu planuje się ułożone pni ściętych szerokich drzew, które mogą służyć jako równoważnie, miejsce odpoczynku.

Planuje się powstanie kilku placy m.in. dla dużych i małych psów oraz tor przeszkód. Na terenie dodatkowo przewidziane są ogrody sensoryczne, psia toaleta, ławki dla właścicieli, altana dla właścicieli chroniąca przed deszczem,

Całkowity koszt projektu został oszacowany na kwotę ok. 163 tys. zł. W ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego do podziału było prawie 59 milionów. Projekty zostaną zrealizowane w 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY