REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najwyższy biurowiec w Łodzi już rośnie. To projekt PRC Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 mar 2017 12:38
Najwyższy biurowiec w Łodzi już rośnie. To projekt PRC Architekci
Piotrkowska 155 widok od skrzyżowania ul. Piotrkowskiej i Mickiewicza fot. materiały inwestora
Najwyższy biurowiec w Łodzi już rośnie. To projekt PRC Architekci
Najwyższy biurowiec w Łodzi już rośnie. To projekt PRC Architekci

Trwa budowa kompleksu handlowo-biurowego Piotrkowska 155 połączonego z hotelem Hampton by Hilton. Piotrkowska 155 oferująca ponad 25 tysięcy mkw. przestrzeni biurowej, handlowej i usługowej będzie liczyła 19 pięter i będzie najwyższym budynkiem biurowym w centrum Łodzi. Projekt opracowała pracownia PRC Architekci.

REKLAMA

- Generalny wykonawca, firma Erbud, sfinalizował przekładanie sieci elektrycznych, gazowych, wodociągowych i teleinformatycznych i zakończył budowę ścian szczelinowych, zgodnie z przyjętym harmonogramem robót. Rozpoczęliśmy teraz prace związane z odwodnieniem wykopu oraz wykonaniem instalacji, które znajdą się pod posadzką, co zajmie ok. 4 do 6 tygodni. Kolejnym etapem będzie wykonanie płyty dennej oraz konstrukcji żelbetowej budynku hotelowego i biurowego – mówi Roland Łopuszyński, koordynator projektów z Master Management Group, dewelopera, zarządcy i agenta inwestycji Piotrkowska 155.

Piotrkowska 155 to kompleks składający się z trzech budynków: 19-piętrowej wieży biurowej połączonej z 7-piętrowym hotelem oraz 5-piętrowego budynku biurowego. Najemcą części hotelowej jest Hampton by Hilton, a w kompleksie biurowym oferującym 21 tys. m kw. powierzchni biurowej klasy A+, przewidziano też 4 tys. m kw. powierzchni pod handel i usługi.

- Piotrkowska 155 powstaje tuż obok nowego węzła komunikacyjnego, w samym centrum Łodzi. Nasz koncept części handlowo-usługowej przewiduje sklepy, kawiarnie, restauracje oraz centrum fitness i klinikę medyczną. Nowoczesny design, dostępność z ulicy i szeroka oferta kompleksu, będą magnesem dla licznych przechodniów, osób korzystających z Centrum Przesiadkowego i okolicznych mieszkańców – mówi Justyna Drużyńska-Krystosiak MRICS, Director of Office Operations, Master Management Group.

Nowoczesność, komfort i ekologia

Projekt kompleksu Piotrkowska 155 został opracowany zgodnie z nowoczesnymi standardami zrównoważonego rozwoju i z wymaganiami certyfikacji wielokryterialnej BREEAM. Zastosowano w nim rozwiązania pozwalające zminimalizować wpływ budynku na środowisko naturalne. Innowacyjne technologie wykorzystane w kompleksie zapewnią nie tylko wysoki komfort pracy jego użytkownikom, pozwolą też znacznie obniżyć koszty operacyjne. Z myślą o pracownikach i osobach korzystających z usług kompleksu, każdy budynek i lokal usługowy będzie miał osobne wejście, a dla zmotoryzowanych powstanie dwupoziomowy parking podziemny na ponad 130 miejsc z bezpośrednim dojazdem od ul. Kościuszki. W budynkach zostanie także zainstalowany nowoczesny system do zarządzania urządzeniami technicznymi i monitoringu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY