REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najwyższy i najcieńszy hotel na świecie powstanie w Alpach?

  • Autor: Swissinfo.ch / Propertydesign.pl
  • 01 kwi 2015 12:33
Najwyższy i najcieńszy hotel na świecie powstanie w Alpach?
Czy ogromna wieża-hotel powstanie w szwajcarskich Alpach?, fot. Fotolia

Deweloper, który jest właścicielem wybudowanego w latach 60. hotelu w szwajcarskim mieście Vals, planuje w jego miejsce postawić 82-piętrowy hotel według projektu architekta Thoma Mayne'a. Gdyby mu się udało, byłby to najwyższy i najcieńszy hotel na świecie.

REKLAMA

Tym deweloperem jest Remo Stoffel, który sam pochodzi z Vals. Jak informuje portal swissinfo.ch, podczas konferencji prasowej szwajcarski deweloper ogłosił plany budowy luksusowego obiektu "Kobieta z Vals". Nowy projekt to 82-piętrowa wieża zaprojektowana przez amerykańskiego architekta Thom Mayne.

38-letni Stoffel zdradził mediom podczas konferencji prasowej, że w przyszłości sam chciałaby w tym hotelu zamieszkać. Deweloper szacuje koszt inwestycji na 300 mln franków szwajcarskich (312 mln dolarów).

Oprócz wybudowania tego zjawiskowego hotelu, deweloper planuje park o wielkości pięciu boisk piłkarskich. Jak powiedział Stoffel, zielony park powstanie spod kreski Tadao Ando, najbardziej znanego, japońskiego architekta. Japończyk został uhonorowany Nagrodą Pritzkera  w 1995 r.

Projekt wieży-hotelu zostanie przedstawiony mieszkańcom Vals.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY