REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najwyższy szklany most projektu Haima Dotana - zamknięty

  • Autor: PAP
  • 05 wrz 2016 09:28
Najwyższy szklany most projektu Haima Dotana - zamknięty
Najwyższy szklany most na świecie - projekt Haima Dotana, fot. Haim Dotan/Facebook

Najwyższy szklany most na świecie, wiszący na wysokości 300 m w parku narodowym w prowincji Hunan w środkowych Chinach, został czasowo zamknięty. Most został zaprojektowany przez izraelskiego architekta Haima Dotana, tak, aby przypominał gigantycznego białego motyla.

REKLAMA

Powodem zamknięcia mostu, po dwóch tygodnia od otwarcia, był natłok turystów. Most mający 430 m długości i sześć metrów szerokości miał ograniczoną przepustowość do 8 tysięcy turystów dziennie. Pragnących przejść się po nim było o wiele więcej.

Zarządzający parkiem Hunan zmuszeni byli zamknąć atrakcję turystyczną, łączącą dwa klify, aby "poprawić logistykę związaną z napływem turystów" - poinformowała agencja Xsinhua, nie precyzując kiedy most znów będzie otwarty.

Park Hunan słynie skalistych gór otoczonych chmurami; był inspiracją do pływającej góry występującej w amerykańskiej superprodukcji "Avatar".

Jesienią ubiegłego roku ze względów bezpieczeństwa zamknięto inny, 300-metrowy szklany most w parku narodowym Zhangjiajie, zawieszony na wysokości około 180 m; zamknięto go po trzech tygodniach, gdyż szklane płyty popękały pod nogami odwiedzających.

Rzecznik prasowy parku tłumaczył wtedy, że pęknięcia powstały, ponieważ jeden z turystów upuścił na szklaną płytę stalowy kubek. Turyści nie byli jednak zagrożeni, gdyż jedna płytka zrobiona jest z trzech klejonych tafli hartowanego szkła. Upadek kubka spowodował pęknięcia tylko pierwszej warstwy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY