REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nawierzchnie ogrodowe 2015. Jakie trendy będą panować w tym roku?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 sty 2015 14:39
Nawierzchnie ogrodowe 2015. Jakie trendy będą panować w tym roku?
Płyty tarasowe trawertyn fot. Bruk Bet
Nawierzchnie ogrodowe 2015. Jakie trendy będą panować w tym roku?
Nawierzchnie ogrodowe 2015. Jakie trendy będą panować w tym roku?
Nawierzchnie ogrodowe 2015. Jakie trendy będą panować w tym roku?

Początkowi roku często towarzyszą rozmowy o tym, co będzie modne w ciągu najbliższych 12 miesięcy. O tendencjach, jaka tego roku zapanuje na podjazdach, tarasach i w ogrodach, opowiada Tomasz Ługowski, szef działu projektowego firmy Bruk-Bet.

REKLAMA

Szarość ciągle w modzie                   

Od kilku sezonów w ogrodach oraz przestrzeni publicznej niezaprzeczalnie króluje szarość. Jeszcze do niedawna kojarzona z niczym niewyróżniającą się płytą chodnikowa, dziś stanowi ulubiony kolor projektantów wnętrz oraz architektów krajobrazu.

– Kierując się zasadą „mniej znaczy więcej”, koncentrujemy się na sprawdzonych rozwiązaniach wykorzystujących szarość jako barwę dominującą. Połączenie jej z intensywnymi w wybarwieniu elementami elewacji, kolorową roślinnością lub soczystą zielenią wypielęgnowanego trawnika daje prawdziwie efektowny obraz całości – podpowiada Tomasz Ługowski.

Mnogość odcieni, od nasyconego grafitu, przez odcienie stali i srebra, aż po złamaną biel, pozwala stworzyć kompozycje, które cechuje ponadczasowa elegancja. Według eksperta Bruk-Bet ci, którzy nie zdecydują się na szarość w ogrodzie, z pewnością wybiorą nawierzchnię w stonowanych kolorach ziemi. – Uniwersalne beże oraz wszelkie odcienie kremów będą łagodnie harmonizowały z bryłą budynku zaprojektowaną zarówno w duchu nowoczesności, jak i nawiązującej do tradycji – dodaje.

Tarasy na salony, salony na tarasy

Wyraźna od kilku lat moda na wielkoformatowe płyty we wnętrzach śmiało przenosi się do ogrodów. Tarasy, wyposażone dodatkowo w wygodne meble, przemyślane systemy oświetlenia i funkcjonalne dodatki, coraz częściej przypominają komfortowe salony, zyskując miano prawdziwej strefy relaksu.

Geometria stylu

Jednym z zauważalnych kierunków w projektowaniu krajobrazu jest koncentracja na prostych i geometrycznych formach. Jest to spowodowane coraz większą popularnością nowoczesnej architektury oraz wynikającą z niej koniecznością odwzorowania bryły budynku w układzie otoczenia.

– Stąd wiosną w ofercie producentów możemy spodziewać się przede wszystkim gładkich, kwadratowych oraz prostokątnych płyt tarasowych i kostek brukowych. Kolekcje uzupełnią formaty kół i rombów, które pomogą zaaranżować ogrodowe ścieżki i przydomowe alejki. Pamiętajmy, że prawidłowo dobrana wielkość elementów nawierzchni oraz ich kształt porządkują przestrzeń i sprawią, że nasz ogród nabierze wyjątkowego charakteru – tłumaczy Tomasz Ługowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY