REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Neopark spod kreski JEMS Architekci z pozwoleniem na budowę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 sty 2015 09:31
Neopark spod kreski JEMS Architekci z pozwoleniem na budowę
Neopark, fot. Yareal
Neopark spod kreski JEMS Architekci z pozwoleniem na budowę
Neopark spod kreski JEMS Architekci z pozwoleniem na budowę

Neopark to nowa inwestycja biurowa firmy Yareal. Szklane biurowce powstaną na Mokotowie, u zbiegu ulic Cybernetyki i Wynalazek, w bliskim sąsiedztwie Galerii Mokotów oraz lotniska Chopina. Rozpoczęcie prac planowane jest w pierwszym kwartale br.

REKLAMA

Neopark to park biurowy o kampusowym charakterze składający się z dwóch budynków z zielonym dziedzińcem, restauracją, sklepami, strefą fitness, ścieżkami do biegania i miejscami postojowymi dla rowerów, jak również z dedykowanymi najemcom tarasami. Dzięki połączeniu wysokiej jakości materiałów wykończeniowych oraz wyjątkowemu projektowi architektonicznemu - elementom charakterystycznym dla wszystkich inwestycji Yareal - Neopark wyróżni się na tle innych projektów położonych w jednej z najbardziej atrakcyjnych i dynamicznie rozwijających części Mokotowa. Autorem koncepcji architektonicznej Neopark jest renomowana pracownia JEMS Architekci.

W każdym z budynków znajdą się chronione hole recepcyjne oraz pięć kondygnacji biurowych. Poszczególne poziomy zróżnicowane będą pod względem wielkości: od ok. 1,5 tys. mkw. do około 2,5 tys. mkw., co umożliwi dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb każdego z najemców. Wnętrza zaprojektowane zostały tak, aby osiągnąć ich maksymalną funkcjonalność oraz umożliwić przeprowadzanie zmian w aranżacji pomieszczeń biurowych w trakcie trwania umowy najmu. Podniesione podłogi oraz podwieszane sufity zapewnią swobodną dystrybucję systemów budynkowych i okablowania strukturalnego. Powierzchnie typu "open space" będą mogły w łatwy sposób ulegać dowolnym modyfikacjom aranżacyjnym, np. na przestrzeń z pokojami biurowymi. Istotna jest również przyjazna, kameralna wielkość obiektu, która będzie miała wpływ na podniesienie komfortu pracy w tym miejscu.

Zastosowane rozwiązania i technologie będą nie tylko przyjazne środowisku, ale również wpłyną pozytywnie na optymalizację kosztów eksploatacji. Między innymi z tych powodów Yareal jest w trakcie pozyskiwania dla inwestycji certyfikatu BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie "excellent". Po Mokotowska Square oraz Oxygen Park, Neopark będzie kolejną certyfikowaną inwestycją, plasując tym samym Yareal wśród czołowych "zielonych" deweloperów na rynku.

- Z szacunku do natury" to nasze motto przy planowaniu inwestycji - mówi Eric Dapoigny, Prezes Yareal Polska. - "Zielonymi" atutami Neopark będą takie elementy, jak: optymalny dostęp światła dziennego do powierzchni biurowej, uchylne okna, doskonała akustyka, parking dla rowerów, stacje ładowania samochodów elektrycznych, korzystanie wyłącznie z "zielonej energii", czyli zasilania z odnawialnych źródeł energii, energooszczędne windy oraz oświetlenie, a także wyposażenie w urządzenia do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY