REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nie tylko murale. Łódź stawia na instalacje artystyczne

  • Autor: UM Łódź
  • 29 maj 2017 16:00
Nie tylko murale. Łódź stawia na instalacje artystyczne
Jeden z łódzkich murali fot. PTWP / AL

Łódź odchodzi od standardowych murali i tworzy miejską galerii sztuki złożoną z realizacji związanych nie tylko z malarstwem - rzeźby, płaskorzeźby, instalacje artystyczne, realizacje site-specific coraz częściej goszczą w przestrzeni miejskiej.

REKLAMA

- Ściany budynków w centrum Łodzi nasycone są muralami. Czas na inne formy artystyczne, które przyciągną uwagę przechodniów - tłumaczy Michał Bieżyński z Łódzkiego Centrum Wydarzeń powód, dla którego na Piotrkowskiej pojawi się „wodospad książek", a w Parku Staromiejskim w oczku wodnym... głowa Jana Chrzciciela.
Różnorodne formy artystyczne zaczną wypełniać łódzką przestrzeń począwszy od czerwca br.

Wspomnianą głowę Jana Chrzciciela zainstaluje łódzki student ASP Szymon Ryczek. Tomasz Górnicki i Chazme z Warszawy pracują nad postacią z akrylu i betonu, która „spłynie" na plac przed dworcem Łódź Fabryczna pod koniec lipca. W tym samym czasie z okna przy ul. Piotrkowskiej 113 wystrzeli wodospad książek, który zainstaluje Hiszpanka Alicia Martin. Na początku jesieni Amerykanin Mark Jenkins, również na Pietrynie, ustawiał będzie manekiny, które zaskoczą nas nieoczekiwanymi kontekstami, w jakich się pojawią - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

Tegoroczny budżet zapełniania przestrzeni publicznej artystycznymi instalacjami wynosi 250 tys. zł. Miasto przeznacza na ten cel 100 tys. zł. Reszta pochodzi od sponsorów - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY