REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nie tylko murale. Łódź wprowadza w przestrzeń miejską instalacje artystyczne

  • Autor: UM Łódź
  • 19 wrz 2016 09:49
fot. facebook Łódź

Instalacja artystyczna oplotła frontową fasadę bocznej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 29 w Łodzi. Już od kilku tygodni trwały prace nad projektem, realizowanym w ramach UNIQA Art Łódź, który przygotowuje amerykańska artystka Crystal Wagner, we współpracy ze studentami Akademii sztuk Pięknych w Łodzi.

REKLAMA

Jak informuje łódzki magistrat, Crystal Wagner jest artystką, która działa zarówno w otwartych przestrzeniach, jak i zamkniętych galeriach. Tworzy wielkoformatowe instalacje, przekształcając znane otoczenie w zupełnie nowe i ciekawe miejsce. W przestrzeni miejskiej jej instalacje oplatają różnego rodzaju elementy infrastruktury miejskiej i architektury. Ich realizacje można określić mianem side specific, czyli są to prace artystyczne, które powstają od razu z myślą o konkretnej przestrzeni i są do niej dostosowane.

Jest to pierwszy projekt artystyczny, który Crystal Wagner realizuje w Łodzi, gdzie spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Jak twierdzi, nigdy nie wiadomo, jak ludzie zareagują w momencie tworzenia dzieła, które jest częścią codziennie użytkowanej przestrzeni miejskiej. W Łodzi zaskoczyła ją pozytywna ciekawość ludzi, którzy są otwarci na sztukę - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Instalację przy ul. Piotrkowskiej 29 będzie można oglądać przez trzy miesiące.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY