REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Niebawem rozbiórka budynku IPN - będzie wieżowiec

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 mar 2014 14:17
Bartosz Kalinowski, dyrektor Regionu Północnego w Skanska Property Poland

Skanska Property Poland zamierza zagospodarować cały kwartał pomiędzy ulicami Prostą, Wronią, Łucką i Towarową przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. - Planujemy tu zespół trzech budynków biurowych oferujących łącznie około 80 tys. mkw. powierzchni biurowej. We wszystkich budynkach na parterach są przewidziane powierzchnie na funkcje usługowe - informuje Bartosz Kalinowski, dyrektor Regionu Północnego w Skanska Property Poland.

REKLAMA

Skanska już od kilku miesięcy szykuje teren pod budowę kompleksu biurowego. - Obecnie na działce znajduje się tylko budynek, w którym wcześniej mieściła się siedziba IPN. Magazyny firmy Ruch S.A. oraz budynek biurowy będący w przeszłości siedzibą tej spółki zostały już rozebrane - wyjaśnia Bartosz Kalinowski, dyrektor Regionu Północnego w Skanska Property Poland. - Rozbiórka mechaniczna ostatniego budynku rozpocznie się w kwietniu 2014 roku i planujemy, że zakończy się w lipcu - dodaje Bartosz Kalinowski w rozmowie w Proprtynews.pl

- Już teraz możemy jednak powiedzieć, że na naszej działce stworzymy także atrakcyjną przestrzeń publiczną, a nasza inwestycja nie ograniczy się do postawienia biurowców - zapowiada Kalinowski. 

Wieżowiec może mieć nawet 180 m wysokości.

Deweloper jest w trakcie uzyskiwania pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia prac. - Planujemy start budowy pierwszego budynku tuż po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Jego budowa powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2016 roku - dodaje Kalinowski.

Nad koncepcją architektoniczną kompleksu pracują architekci z pracowni JEMS. Projekt zostanie pokazany w drugim kwartale 2014 r. Inwestycja - tak jak wszystkie projekty biurowe Skanska - będzie finansowana w całości ze środków własnych grupy. Kalinowski na tym etapie przedsięwzięcia nie chciał określić wartość inwestycji tłumacząc, że będzie to możliwe dopiero po zakończeniu prac projektowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY