REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Niebawem rozbiórka budynku IPN - będzie wieżowiec

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 mar 2014 14:17
Bartosz Kalinowski, dyrektor Regionu Północnego w Skanska Property Poland

Skanska Property Poland zamierza zagospodarować cały kwartał pomiędzy ulicami Prostą, Wronią, Łucką i Towarową przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. - Planujemy tu zespół trzech budynków biurowych oferujących łącznie około 80 tys. mkw. powierzchni biurowej. We wszystkich budynkach na parterach są przewidziane powierzchnie na funkcje usługowe - informuje Bartosz Kalinowski, dyrektor Regionu Północnego w Skanska Property Poland.

REKLAMA

Skanska już od kilku miesięcy szykuje teren pod budowę kompleksu biurowego. - Obecnie na działce znajduje się tylko budynek, w którym wcześniej mieściła się siedziba IPN. Magazyny firmy Ruch S.A. oraz budynek biurowy będący w przeszłości siedzibą tej spółki zostały już rozebrane - wyjaśnia Bartosz Kalinowski, dyrektor Regionu Północnego w Skanska Property Poland. - Rozbiórka mechaniczna ostatniego budynku rozpocznie się w kwietniu 2014 roku i planujemy, że zakończy się w lipcu - dodaje Bartosz Kalinowski w rozmowie w Proprtynews.pl

- Już teraz możemy jednak powiedzieć, że na naszej działce stworzymy także atrakcyjną przestrzeń publiczną, a nasza inwestycja nie ograniczy się do postawienia biurowców - zapowiada Kalinowski. 

Wieżowiec może mieć nawet 180 m wysokości.

Deweloper jest w trakcie uzyskiwania pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia prac. - Planujemy start budowy pierwszego budynku tuż po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Jego budowa powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2016 roku - dodaje Kalinowski.

Nad koncepcją architektoniczną kompleksu pracują architekci z pracowni JEMS. Projekt zostanie pokazany w drugim kwartale 2014 r. Inwestycja - tak jak wszystkie projekty biurowe Skanska - będzie finansowana w całości ze środków własnych grupy. Kalinowski na tym etapie przedsięwzięcia nie chciał określić wartość inwestycji tłumacząc, że będzie to możliwe dopiero po zakończeniu prac projektowych.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY