Niebieska elewacja DoubleTree by Hilton ŁódźPropertyDesign.pl - 03-04-2019 11:28


DoubleTree by Hilton Łódź już po raz kolejny włączył się w akcję „Polska na niebiesko”. Na znak solidarności z osobami z autyzmem fasada budynku została podświetlona na niebiesko.

Jak pokazuje Ogólnopolskie Badanie Świadomości Autyzmu przeprowadzone przez fundację JiM nawet 83 proc. Polaków nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czym jest autyzm. Brak zrozumienia skutkuje ocenianiem, stygmatyzacją, odrzuceniem. W celu zwrócenia uwagi na osoby autystyczne i ich potrzeby, iluminacja frontowej elewacji hotelu we wtorkowy wieczór przybrała kolor niebieski.

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się. Osoby z autyzmem często odczuwają nadwrażliwość na otaczające bodźce – światło, zapach, dźwięk. Intensywne oddziaływanie bodźców może powodować agresję lub autoagresję. Dlatego funkcjonowanie w przestrzeni publicznej jest dla nich trudniejsze.

– Symboliczne wsparcie w postaci podświetlenia fasady DoubleTree by Hilton Łódź na niebiesko ma znaczenie w świetle budowania świadomości społecznej. Wierzymy, że aby zmienić świat dla osób z autyzmem, wystarczy zrozumieć trudności, z którymi się zmagają – podkreśla Paulina Kaczmarek z Fundacji JiM.

W tym roku kampania społeczna jest organizowana pod hasłem „Autyzm. Wystarczy zrozumieć”.