REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Niekonwencjonalny biurowiec w sercu Poznania

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 gru 2016 12:18
Niekonwencjonalny biurowiec w sercu Poznania
Wielka 20
Niekonwencjonalny biurowiec w sercu Poznania
Niekonwencjonalny biurowiec w sercu Poznania

Biura mogą znajdować się nie tylko na supernowoczesnych powierzchniach współczesnych biurowców. Świadczy o tym Wielka 20, unikalny projekt biurowy w centrum Poznania.

REKLAMA

Wielka 20 to projekt położony 150 metrów od Starego Rynku. Tylko z pozoru wygląda na typową kamienicę. W ostatnich latach budynek został gruntownie zmodernizowany. Wcześniej kamienica należała do Berliner Banku. Do tej pory zachowany został sejf ze śluzą, do której dostęp miały bankowe furgonetki. Jednocześnie w piwnicy budynku odkryte zostały dawne mury obronne Poznania.

W kamienicy znajduje się m.in. nowa winda, system wentylacyjny, dwa niezależne źródła zasilania, system przeciwpożarowy, system alarmowy czy system kontroli dostępu. Lokale mają dostęp do sieci teleinformatycznej. Wewnątrz budynku znajduje się również recepcja.

Na najemców czeka łącznie 3 tys. mkw. na 7 kondygnacjach naziemnych. Jedno piętro posiada około 600 mkw. Na parterze stworzono powierzchnie handlowo-usługowe.

Wśród najemców biurowca znajdują się takie firmy, jak Getin Bank, Noble Bank czy Urząd Regulacji Energetyki. Budynek powstał w 1910 roku i był dziełem niemieckich architektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY